Shifter's Box: Outside In

01.03.2009

freeware

Zvědavost je záludná vlastnost a nevyhnula se ani nám, resp. hrdince této hříčky postavené na již notně prověřeném AGS enginu, dívce Sally, jíž vrozená zvídavost zapříčiní mnoho problémů.

O nevšední zážitek se postarala prostá procházka přes parčík, kde Sally spatřila podivnou krabičku, jejímuž otevření neodolala. Dopadem zdánlivě nevinného kroku je putování napříč devíti roztodivnými světy prostřednictvím "cestovních boxů", jimiž každá dimenze disponuje. Teleportační boxy a prapodivné lokace zelenovlasou Sally, která by se raději již viděla doma, zprvu trochu vyděsí. Zjišťujíc, že cesta domů vede pouze přes návštěvy neznámých zemí plných bizarních postav, se Sally tedy osudu nakonec poslušně podvoluje.

Při vyprávění se s hlavní protagonistkou střídá vypravěč, který nás mezi přelety z planety na planetu doprovází monology nastiňující směr děje.

Interakce s předměty jsou vesměs logické, sbírání věcí a jejich následné použití je jeden způsob, jak se dostat dále. Jako u většiny Chandlerovských her, se pestré lokace vyžívají v detailech a animacích, opředených velkou dávkou čtivého textu.