Shalom: Knightmare III

23.12.1987
26.01.2016

Třetí díl série Knightmare začíná zcela netypicky v našem světě v počítačové učebně v Japonsku, kde mládenec s dívkou zkouší novou hru zvanou Shalom. Záhy se však objeví portál, který je přenese do fantasy světa známého z jedničky a dvojky. Tomu nyní vládne stoletý král Pampas, jehož v druhém díle zachránili ještě coby nenarozené dítě jeho rodičové Popolon and Afrodíté. Království nyní čelí hrozbě v podobě zmrtvýchvstání démona Goga, čemuž musí hrdinové zabránit.

I třetí díl se výrazně liší oproti svým předchůdcům a daleko více se jedná o tradiční adventuru, v níž hráči prozkoumávají z top-down pohledu viděný svět a převážně vedou rozhovory s dalšími postavami, přičemž interakce s prostředím probíhá pomocí slovních povelů typických pro starší adventury. Nechybí ani sbírání předmětů a vedlejší nepovinný obsah mimo hlavní dějovou linii. Akce je nyní redukovaná na minimum a vyskytuje se zde v podobě bossů, jež musí hrdina porazit skrze minihry.