Shadows

05.09.2015

freeware

First-personový titul Shadows by se rád zařadil do společnosti kultovních hororových 3D lekaček.

Příběh je posazen do průběhu jediného dne, do ponurého zšeřelého hotelového prostředí. Je půlnoc a hlavní hrdina si těsně před spaním dopřává relaxační koupel. Když v tom někdo zaklepe na přední dveře. Potichu se plahočíme ke kukátku, zjistit, koho nám sem čerti tak pozdě nesou. Nejdříve se zeptáme: "Kdo je tam? Odpovědí je hrobové ticho. Vykoukneme ven do haly, abychom viděli jasněji. Po své levici spatříme siluetu nahrbené postavy. Oním směrem též slyšíme šepot hlasu, překrývající se v nesrozumitelných zauzlinách slov, stín poté zasyčí a v mžiku zmizí. Instinktivně a intuitivně se otevírají všechny naše smysly. Raději rovnou saháme po telefonu vytáčejíc číslo recepce, bohužel jsme mimo dosah signálu. Nezbývá tedy nic jiného, než vyhledat pomoc pěšourem, za asistence světelných tyčinek "GlowStick".

Shadows vychází z ustálených principů a schémat tohoto žánru; opět naběháme několik kilometrů (vícepodlažní budova), pocucháme srdeční rytmus a cestou i něco počteme (zápisky odhalující fakta). Inspiračním zdrojem se stalo FOX-enginové P.T.