Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shadows on the Vatican: Act 1: Greed

13.02.2013
60
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Shadows of the Vatican je nová point and click adventura o čtyřech dějstvích. Inspirované skutečnými událostmi z nedávné italské historie a volně upraveno podle bestselleru Davida Yallopa "Ve jménu Božím". V roli bývalého kněze Jamese Murphyho odpovídáte, na vytoužené dovolené v italské metropoli, Římě, na záhadné volání o pomoc svého přítele otce Cristofora Ardemagni. Než se však dozvídáte více, nalézáte otce Ardemagniho na podlaze v tratolišti krve u něj doma. Silný zájem Vatikánu a některé podivné paralely z vlastní traumatické minulosti nutí Jamese přijít na kloub tomuto tajemství.

A tak se James vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, která skutečně otestuje sílu jeho Víry a snad odpoví na nezodpovězené otázky, nesoucí se v klasickém duchu adventur. Bude nutné získávat informace, nalézat předměty a správně je používat.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Shadows on the Vatican se řadí mezi hry které na první pohled nepůsobí moc valným dojmem, ale když se přes ten první pohled přenesete dostanete poměrně zajímavý titul.

Vžijeme se tu do role bývalého kněze Jamese Murphyho který po jistých událostech rezignoval na post kněze a teď dělá doktora v Chicagu. Jednoho dne dostane pozvání od svého kamaráda kněze aby za ním přiletěl do Říma. James neváhá a ihned si bere dovolenou a letí do Říma, aby náhle byl svědkem toho že jeho kamarád byl zavražděn a on sám se teď zaplétá do problémů na které ani on sám stačit nebude.

Diskutovat o příběhu po prvním aktu je z hola nemožné. Takže jen ve zkratce řeknu že příběh je našlápnut zajímavě a jsem velice zvědav jak se rozjede v následujících aktech.

Abych to měl z krku tak začnu tím nejhorším, a tím je grafický kabátek. Ono prostředí lokací je udělané velice pěkně a vábně, ale provedení postav je na tom o dost hůře. Nejenže postavy vypadají místy neuvěřitelně uměle a ošklivě ale tvůrci nedokázaly ani pořádně vychytat svetr hlavního hrdiny. Ano svetr je docela divný protože se na něm pořád pohybují černé čáry a navíc vypadá velice nevzhledně. Další věcí je že postavy při chůzi kloužou po podlaze což také nepřidává na vábném dojmu, a navíc animace u postav vypadají většinou velice toporně. Když už tvůrci zpackaly modely postav tak naštěstí při dialozích vám dají na obrazovku hezky udělaný obrázek hlavního hrdiny a pěkně udělaný obrázek i postavy se kterou dialog provozujete (aspoň takhle můžete mít k postavě sympatie, jelikož na obrázcích vypadá velice sympaticky) samozřejmostí jsou i komiksové dialogové bubliny u obrázků postav. Komiksově jsou též provedeny cut-scény které vypadají dobře.

Dabing se podle mě povedl na jedničku, hlavní hrdina zní sympaticky a spolu s ním i veškeré vedlejší postavy. Na takovou na první pohled ´´levnou´´ hru se jedná o velice povedený dabing.

Ruku v ruce s dabingem jde i povedený soundtrack který se příjemně poslouchá a dodává na atmosféře, ale nejvíce musím vypíchnout uvodní melodii která se vskutku povedla.

Dialogy na tom nejsou o nic hůře, jsou napsány zajímavě,čtivě a místy i lehce okořeněné humorem. Postavy ve hře jsou také dobře napsány ať už hlavní hrdina který působí jako takový nevinný klouček a všichni hned v něm vidí kněze či barman Mario který má snad kontakty a známosti po celé Itálii nebo ještě babička z banky co se vás snaží dohodit své dceři.

Obtížnost navíc není podle mě na moc velké úrovní..sice je tam pár trošičku zapeklitějších hádanek, které vyžadují přečtení knihy apod. Ale nic hrozného to není. Navíc se objeví ve hře i minihra (pronásledování auta) která mě kupodivu nijak neotravovala.

No jednoduše Shadows on the Vatican je sympatický počin který pod ošklivou technickou a grafickou stránkou nabízí velice zajímavý titul který nadchne nejednoho adventuristu který hledá adventuru s vážným příběhem. Za sebe doporučuji a jsem zvědav jak se hra rozvine v dalších aktech. Za mě zatím spokojenost až na poměrně krátkou herní délku

Pro: Zatím příběh,prostředí Říma,některé postavy,hlavní hrdina,dialogy,soundtrack,komiksově laděné dialogy a cut-scény,prostředí lokací.

Proti: Pro někoho nižší obtížnost, zastaralé technické zpracování a ošklivé modely postav, docela krátké.

+11