Shadows by Waterhouse

24.03.2020

Těsně před svítáním se jako obvykle vypravuji na malou procházku k řece, od níž mě neodradí ani nechtěně vyslechnutý podivný rozhovor u starého hřbitova. Rozhoduji se, že prozkoumám oblast kolem starého jezu, kde mě překvapuje nález mobilního telefonu a především poslední nahrávky, která se v něm skrývá a ukazuje napadení jeho majitele osobou v děsivé masce klauna. Idylická procházka se tak rychle mění ve vyšetřování zvláštních událostí a děsivých výkřiků. Ce se to děje na Waterhouse?

Nezávislá 2D point & click krimi adventura z pohledu vlastních očí vám představí napínavý příběh v retro provedení prezentovaný pomocí starých nahrávek a fotografií. Ujímáte se role vyšetřovatele, který je nechtěně vtažen do víru zvláštních událostí a na vlastní pěst se snaží odhalit jejich příčiny. Shadows by Waterhouse je adventura o dvou příběhově na sebe navazujících kapitolách, přičemž první z nich vyšla samostatně již v roce 2017. Autor poté připojil kapitolu The Glass Files a hru vydal znovu ve finální podobě s podporou backerů na kickstarteru.