Seven Minutes

23.02.2008

freeware

Seven Minutes je 2D plošinovka vytvořená v programu Game Maker. Hra začíná v místnosti se zářící koulí. Jakmile se ji dotknete, objeví se obrovská hlava, oznamující, že vám zbývá posledních sedm minut života. Jak tyto poslední chvíle strávíte?

Hráč ovládá malou čtvercovou postavičku, přičemž se pohybuje a skáče pomocí směrových šipek. Cílem je utéct z různých místnosti v časovém limitu. Aby to nebylo tak jednoduché, setkává se hráč v místnostech s různými výzvami. Někdy není správná cesta vidět, jindy je třeba precizně skákat. Často narazíte na smrtelné pasti. Nelze ovšem umřít a sedm minut stále běží... S postupem ve hře roste také obtížnost překážek.

Jediným nepřítelem je tak čas. Během hry se neustále objevuje obří hlava a vysmívá se vám hláškami jako „Přemýšlím, jaké to je zemřít sám.“ či „Někdy nás všechny cesty vedou na scestí.“ Hra má velice agresivní atmosféru nejen díky těmto hláškám, ale i díky hudbě a blikajícím obrázkům. V závislosti na vašich volbách má hra dva různé konce.