@Hamster (29.07.2012 00:53): Souhlasím, je to takové řídké a mělké. Ale ani to mi nezabrání si to občas pustit a zabít tím pár hodin.

Což mě ale docela překvapuje, že lidé co spáchali sengoku, dělali též Crusader Kings 2. A mezi nimi je setsakramentský rozdíl.
Srovnání s Crusader Kings mi docela vadí, možná i právě proto, že je do značné míry na místě. CK mám hodně rád a Japonsko mi připadá jako výborný setting. Tahle hra je ale mizerná rychlokvaška, která pořadně nevyužívá ani jednoho. Ačkoliv jsem se fakt snažil, tak jsem u toho vydržel jen pár hodin, a to říkám jako fanda Paradox strategií.
@Drolin (28.07.2012 20:24): No ono nejde o to, že na nějakém ostrovu s názvem Taiwan žijí Číňani (jako na mnohých jiných místech), jako spíše o to, že si sami nárokují název Čína (Čínská republika), že se považují za nástupce té "pravé" předkomunistické Číny.
@Drolin (28.07.2012 20:24): Já to zkoušel ale nefunguje mi to! Nemůžu najít servery, nemůžu ani založit vlastní, vždy mě to vykopne z celé hry do Winů. Ty dvě hodiny u toho mám jen proto, že mi po pádu běží na pozadí nějaký proces, takže jakoby hraju.

A to jsem to stahoval jen kvůli tobě.
@Say (28.07.2012 19:54): Ovládnout většinu japonska za pomocí vražd, terroru, války, kupčení, vyhrožování a podplácení, vychovávat si výkonné dědice a rádce a schánět vhodné nevěsty a dělat kupu dětí.

Já jsem teď například úplně v hajzlu, jeden z větších klanů dostal záchvat a obsadil značnou část ostrova a na severu nechal jen pár klanů, ani dohromady proti němu nic nesvedeme. Navíc mi umřel panovník a jeho dědic je leprotik (jo, to jsem nevychytal), díky tomu mám značné mínusy, nemůžu ho poslat mezi mnichy ani ho nechat zavraždit. Sakra práce.

Takže abych začal hrát úplně odznova :) Strašlivý žrout času, gigantický.