SemiFantasy76: O smůle a štěstí Tondy Brukve

06.04.2016

freeware

Skoropohádková experimentální miniatura, která vznikla pro Ren'Ai soutěž na Animefestu 2016.

Hlavní hrdina, Tonda Brukev, prostý pěstitel tuřínů, jednoho dne dostane od pana krále nabídku, která se neodmítá. Krále totiž vydírá drak a je potřeba nějaký prosťáček, aby království draka zbavil. Bude Tondův osud provázet smůla, či štěstí?

Hra využívá kombinace vizuální novely a gamebooku. Textové vyprávění příběhu doprovází ilustrace. Hra je krátká, gameplay staví na experimentu, kdy jedno jediné hráčovo rozhodnutí zásadně ovlivňuje jeho smůla či štěstí. Tudíž na jednoduchý výběr ANO/NE lze získat i více než dva konce.

Hra je věnována odkazu významného botanika korejsko-japonského původu Vú Džang-Čunovi, též známého pod svým japonským jménem U Nagaharu.

Tuto hru jsem sháněl déle, než mi zabralo samotné její hraní... nakonec se mi podařilo zkontaktovat se s jejím tvůrcem.

Je smůla, že tato hra si bude na DH jen těžko hledat své publikum - je to experimentální vizuální román. Pro normálního hráče je u VR příliš málo interaktivity (a když budu zlý, tak i příliš mnoho textu), pro hráče, který se VR nebrání, hra nejspíš odradí svou krátkostí a jednou jedinou volbou během celé herní session.

Experimentálnost celého projektu spočívá v tom, že hra má hned čtyři různé konce. O tom, který ale během hraní uvidíte, nerozhoduje hráč, ale náhoda. 60% ode mně hra dostala proto, že mě samotný příběh bavil a negativní vlivy mi díky krátkosti nestačily hraní zkazit. Rozhodně mi zpříjemnila večer víc, než (jiná, krátká, experimentální a klasické hře více se podobající) The Graveyard...