Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

S.D.I.

1986
1987
85
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The screen burns with forbidden passion and global war!

V alternativním roce 2017 je administrativou prezidenta Reagana uvedená Strategic Defense Initiative (1984-1993) zaběhlým systémem obrany USA proti mezikontinentálním balistickým střelám. Ekvivalent si zřídil i Sovětský svaz, který přestál vnitřní krizi z přelomu 80. a 90. let 20. století, aby i ve třetím tisíciletí geopoliticky konkuroval Spojeným státům. S blížícím se výročím sta let od Říjnové revoluce však v zemi začal probíhat puč zastánců tvrdé linie z řad KGB. Od perestrojky nebyla budoucnost natolik nejistá a snad nikdy se svět nenacházel blíže jaderné válce. Stereotypní zloduch Viktor Alijev má nemalé požadavky, na které nechtějí slyšet ani v Kremlu, natož ve Washingtonu. Jeho lidé proto začali v pravidelných intervalech posílat jaderné střely na USA. Zatím se oběma vesmírným stanicím SDI jinak rivalských supervelmocí podařilo vše zachytit. Pokud ovšem povstalci zničí či obsadí jednu nebo druhou ze základen, bude jaderný armagedon otázkou minut.

Jste generál letectva Sloan McCormick pověřený řízením americké SDI a tenhle konflikt berete osobně. Vztah s velitelkou sovětské stanice SDI V.I. Lenina Natálií Kazarjanovou totiž dalece přesahuje hranice přátelské družby. Cesta k záchraně světa i vaší lásky vede skrz udílení rozkazů pobočníkovi a sérii akčních sekvencí. Na orbitální stanici SDI vás čeká obrana území USA proti nepřátelským střelám detekovaným pomocí skeneru po levici. Pultík protiraketové obrany máte přímo před sebou a stav dvanácti satelitů kontrolujete obrazovkou napravo. Pučisté se jich snaží zničit co nejvíce. Dříve či později tak budete donuceni stanici opustit a vydat se je ve vesmírné stíhačce opravit, přičemž se střetnete s Alijevovými stíhači. Opravy satelitů jsou pojaty jako vlastní minihra, stejně tak přistávání zpátky na americké a sovětské stanici, kam se posléze vypravíte za Natálií.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.