Scribblenauts Remix

11.10.2011
07.04.2013

Scribblenauts Remix je kreativní adventura cílená spíše dětem, ale užít si ji mohou i dospělí. Cílem hry je manipulovat se světem a plnit úkoly pomocí tvoření objektů/bytostí. Hra obsahuje obrovskou databázi podstatných a přídavných jmen, které dokáže graficky ztvárnit. Vy hrajete za Maxwella, který dostává v každé úrovni nějaký úkol. Je na hráčově představivosti, jak se s úkolem vypořádá. Například pokud má zadáno porazit strom, může si vykouzlit sekeru, motorovou pilu, anebo třeba bobra, který práci odvede za něj. Řešení jsou tak velmi otevřená a dávají prostor velké kreativitě. Živé bytosti mají nadefinované očekávané chování (bobr hryže strom, kočka loví myš, atd). Hráč může pomocí přídavných jmen objekty nebo bytosti upravovat ("zelený", "smutný", "otrávený", atd), včetně vytváření nerealistických kombinací, takže není problém stvořit např.  "obrovskou okřídlenou kočku" nebo "plachého robotického hrocha s mrazivým dechem" (poznámka: slova je nutné zadávat v angličtině).

Na rozdíl od pozdější hry Scribblenauts Unlimited se Remix neodehrává v otevřeném světe, ale obsahuje pouze předdefinované menší úrovně s konkrétním cílem (17 světů, každý s 10 úrovněmi). Zároveň ale také obsahuje režim pískoviště, ve kterém můžete jakkoliv experimentovat, aniž byste měli zadaný nějaký úkol.

• Android 40
Nic moc. Viděl jsem video ze Scribblenauts Unlimited na PC a očekával jsem něco podobného. Ale tato hra je extrémně omezená a lineární. Místo otevřeného světa jsou zde maličkaté oblasti, omezený slovník a nezáživné úkoly - např. hraní poslíčka, nebo úkol "vyjmenovat 3 hospodářská zvířata". Pro děti asi v pohodě, ale určitě ne to, v co jsem doufal já, když jsem viděl jiné Scribblenauty.

Ovládání je taktéž hrozné - dotekem je snad nemožné sebrat malé objekty. Hodně herních mechanik je představeno a potom vůbec nefungují (třeba lektvary). Ve hře by se extrémně hodila integrovaná nápověda.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2018 v angličtině na Google Play).

Poznámka: Až nyní, dlouho po recenzi, jsem zjistil, že Scribblenauts Unlimited existuje i pro Android, a že se od Remixu významně liší. Měl jsem tudíž od hry částečně špatná očekávání. Pokud bych dával Remixu ještě jednu šanci, tak jedině s dítětem. Ale možná přejdu rovnou na ten Unlimited, který by snad mohl mít i lepší ovládání.