Savage Resurrection

18.08.2016

free to play (dříve placená hra)

Savage Resurrection je rebootem hry Savage: The Battle for Newerth z roku 2003. Tvůrci se snažili ponechat styl hry a mechaniky z původní hry (a vyhnout se změnám, které zavedli v pozdějším dílu Savage 2: A Tortured Soul), a převléci hru do moderního hávu za pomoci Unreal Engine 4. Opět se tedy jedná o kombinaci RTS (pro velitele) a FPS (pro ostatní hráče), kde spolu bojují lidé a bestie.

Hře po vydání velmi rychle spadl počet aktivních hráčů, nejvíce byla kritizována nedodělanost hry, chyby, nedopilované mechaniky a nulová komunikace ze strany vývojářů. Na začátku roku 2017 byla hra bez oznámení převedena na model free-to-play. Ani to nepomohlo dlouhodobému zájmu hráčů, a její aktivní hráčská základna je od té doby extrémně nízká.

Hodně lidí dalo hře na Steamu negativní hodnocení a chápu jejich důvody. Komunikace ze strany S2 Games byla velice slabá (dokonce ani na Steamu neoznámili, že překlápí hru do Free to play!).

Na druhou stranu, z pozice nového hráče (který si hru předtím za plnou cenu nekoupil) se jedná o velice slušný Free to play titul. Ano, má spoustu chyb a neobroušených hran. Ale je zdarma, a nezdá se, že by zde bylo cokoliv placeného, co by ovlivňovalo vyvážení hry. Takže noví hráči si snadno mohou vyzkoušet sérii Savage, aniž by cokoliv platili. A hra je jednoznačně hratelná, i když není hotová. Z tohoto pohledu tedy za mě dostává palec nahoru.

Ve hře jsem nestrávil velké množství času, ale po celou dobu byl minimálně jeden server plně naplněný (8-10 lidí), takže hra není kompletně mrtvá.

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2017 v angličtině na Steamu).

Poznámka z roku 2021: Teď už je hra úplně mrtvá a i skryta z vyhledávání na Steamu.