Samurai Colossus

2006

freeware

V Samurai Colossus se vtělíte do role samuraje, který musí čelit v obrovské aréně přesile robotických nepřátel, kteří prostě padají z nebe. Proč? To ve hře vysvětleno není, žádný příběh nehledejte.

Ze začátku jdou na vás, byť v přesile, jednoduší roboti, kteří jsou stejně velcí jako vy. Na ty si vystačíte jednoduchými seky své katany. Postupem času, či chcete-li po zabití určitého množství této "havěti", se ale začínají objevovat nepřátelé, kteří jsou oproti hlavnímu hrdinovi velcí asi jako domy. Na ty už vám nějaké sekání asi těžko pomůže a proto máte k dispozici různá komba, které vyvoláváte kombinací kláves IJKL (WASD - pohyb, mezerník - skok).

Hra si bere silnou inspiraci v druhé hře Fumito Uedy - Shadow of the Colossus.

Samurai Colossus by se dal v podstatě shrnout jedním slovem, kravina.

Představa toho, že jste vrženi jako samuraj do velké arény, kde se objevují nepřátelé, kteří postupně dorůstají obřích rozměrů je určitě lákavá, navíc když je to zadarmo, ale ve skutečnosti je hra zoufale nezábavná. 20% je čistě za to, že freeware third person akcí moc není a dalo by se z toho něco vyždímat.

Princip hry je následující: Objevíte se uprostřed rozlehlé arény, neboli kolosea, jako samuraj s obří katanou (co si tím megamečem asi kompenzuje?). Po chvíli se začnou objevovat průhledné siluety nepřátel, do kterých posléze "spadnou z nebe" nepřátelé, roboti. Ty rozsekáte jednoduchými švihy své katany. Po nějaké chvíli, respektive po nějakém počtu zničených nepřátel se začnou objevovat roboti značně větších rozměrů, na které už musíte používat komba. Ty jsem nepoužil, neboť jsem to vypnul, smazal a přidal na DH, protože si myslím, že své místo tu má. Na freeware poměry je to celkem zajímavé, avšak vysoce nezábavné.

Můj názor je: zahrát si, ohodnotit a dát to pryč, jelikož z mého pohledu to ani na delší hraní není.

Pro: Freeware TPS akce, první minuta je celkem zábavná, dalo by se z toho vytěžit víc.

Proti: Nezábavné, nudné, samuraj vypadá blbě.