" i s kytarou (vypadá dobře, kvalitu však nedokážu posoudit"
Kytaru tam máš Epiphone Les Paul Junior, ta se prodává v obchodech za 2500. Čili klasická dřevotříska pro začátečníky, já taky jednu měl :D Pro začátečníka stačí, ale když jsem si pak koupil lepší, tak poznáš že to je nebe a dudy a už na to nikdy nebudeš chtít šáhnout, natož zahrát :D
@ugraugra (17.11.2012 16:00): Na hraní v kapele vážně nemířím, spíš to mít prostě pro zábavu (i mimo Rocksmith samozřejmě). Zahrát si nějaké ty slavné songy, a pak to třeba zkusit zahrát s kamarády ve zkušebně dohromady. Jindy se zase vyblnout u Rocksmithu atd. Spíš tedy něco, čím bych mohl zabít volný čas.
@Scar (17.11.2012 15:24): Jde mi právě hlavně o nějakou motivaci se učit dál a pozorovat nějaký ten pokrok. Je mi jasné, že to bývá při učení často kámen úrazu. To, že hra dokáže dost naučit ohledně technické stránky (pokud tedy máš na mysli techniku hraní) je velké plus, protože jsem se právě docela obával, že s tím by mi nějaká kniha jen stěží pomohla. V nejhorším případě pak mám pár známých zapálených kytaristů, takže bych pro radu nemusel daleko.
@Redfield (17.11.2012 14:43): Myslim, že tě ta hra dokáže naučit docela dost ohledně techniky. Minimálně je to dobrá motivace ke cvičení, ale nenaučí tě téměř žádnou teorii, protože se tam ani neukazujou tóny, který hraješ. Takže to chce určitě ještě nějakého učitele, nebo alespoň knihu. Zkrátka kdyby jsi se učil jenom za pomocí Rocsmithu, tak se naučíš hrát jen podle barevných kostiček. Takhle to teda je u baskytary, ale myslím, že u kytary to bude taky tak.
Co se týče lagu, tak jsem na nějaký větší problémy nenarazil a hraju na PC.
@Scar (17.11.2012 12:39): Přemýšlím právě, že bych si to nadělil společně s kytarou na Vánoce, ale zajímalo by mě prvně pár věcí, než do toho investuji:

1) Jak moc se na tom může prakticky totální začátečník jako já naučit? Četl jsem, že to obsahuje hodně instruktážních videí, tréninky pro různé hrací techniky atd., ale nezjistil jsem jednoznačně, do jaké hloubky se na tom dá něco opravdu naučit.

2) Jak je to s audio/video lagem? Sice se to prý týká hlavně HDMI kabelu, ale prý má samotná hra taky nějaký nativní lag, který by se měl dá nastavit. Zárověň jsem se ale dočetl, že zmenšování odezvy je náročnější na PC, tak bych potřeboval vědět, jestli o hodně, protože mám většinu týdne k dispozici jen notebook.

3) Původně jsem se chtěl zeptat i na kvalitu kytary, se kterou se to prodává, ale bazar se mi jeví jako jistější možnost.
Tak dá se použít i jinej než oficiální. Akorát se mi nechce lovit v diskuzi v pirátský zátoce co přesně se musí udělat.
Jak je to s tím kabelem? Dá se někde koupit samostatně či existuje nějaká alternativa připojení? Kupovat se mi to za ty prachy se hrou nechce, když je to pro začátečníky, ale tak znáte to, zvědavost je hrozná věc a chtěl bych na to kouknout.