Knihu Tajuplny ostrov jsem jako kluk precetl z Verneovek snad nejvickrat (spolu s Cestou do stredu zeme) a navic se netajim svou laskou ke Kheops studiu a (jeho) adventuram. Neskutecne zeru styl, na kterem je cast jejich adventur (prinejmensim oba Mysterious Islands, Voyage a Nostradamus) postavena - nadherny vizual Myst/Atlantis klonu, ale i priblizeni deje hlavni postavou, ktera zaroven slouzi jako komentator udalosti - a predevsim pak predmetove orgie v obrovskem inventari a casto nekolik zpusobu, jak dany problem vyresit. Dokonce je mozne v nekterych pripadech zvolit mezi akcnim a na presnosti zavislym zpusobem, nebo sazku na jistotu je libo roboty znicit lukem a sipy, puskou, pripadne specialnim zpusobem? Pripadne odehnat monstrum strezici lagunu s ponorkou zminenymi zbranemi, nebo mrsinou dikobraza napumpovanou narkotiky?.

Pravdou je, ze hra nevynika prilis delkou, ale ostrov se mi zdal dostatecne veliky a hlavne se v nem da po chvilce velmi dobre orientovat.

Vlastne mi zbyva jen jedina zahada - jestli je s Return to Mysterious Island I, II a Voyage propojeny i Mystery of Nautilus...