Restaurant Empire

01.04.2003

Armand Le Boeuf pracuje jako kuchařský začátečník v restauraci svého strýce a je hlavním hrdinou budovatelsko strategické hry Restaurant Empire. Toto skromné zařízení s tradiční kuchyní je v existenčním ohrožení, způsobeným fastfoodovým řetězcem Omnifood a vy se proto celou situaci rozhodnete obrátit a samotnou konkurenci zničit vybudováním vlastní sítě luxusních restaurací s nabídkou těch nejkvalitnějších pochutin. To vše za vydatné pomoci svého strýce šéfkuchaře a peněz Dona Corleona.

Hra v sobě skrývá dvě možnosti zobrazení, pohled z výšky a 3D detailní pohled se zoomem a volnou rotací po restauraci. Hlavní kampaň je tvořena 18 misemi, ve kterých se podíváte do 3 světových metropolí (Paříž, Řím a Los Angeles), kde budete moci otevřít svou vlastní síť restaurací nebo se účastnit kuchařských soutěží.

U kampaně i volné hry je nutné obstarat si na začátku pozemek či budovu pro svou restauraci, kterou pak dále budete zařizovat předměty povahy funkční a pracovní (výbava kuchyně, stoly, židle) nebo estetické (květiny, obrazy, svíčky), a to v několika provedeních a cenách. Poté už je hra otázkou volby personálu (RPG prvky), který můžete vybírat pomocí různých faktorů, sestavování menu a starání se o chod restaurace. Na platu personálu bude potom odvislá morálka, která je jedním z nejdůležitějších ukazatelů.

Ve hře jsou vložena různá zpestření v podobě kuchařských soutěží, ve kterých prověříte svůj postřeh a rychlost. V roce 2009 vyšlo pokračování nazvané Restaurant Empire II.

Hry, kde mohu vlastnit vlastní restauraci byl vždycky můj sen.
Tato hra mi přišla pod ruku jako první a byl jsem z ní úplně unešen. Velice zajímavé zpracování o to jak udržet svoji restauraci v provozu a navíc jí vylepšovat pro vysněných pět hvězdiček.

Hra mě dokázala udržet u židle nespočetně hodin a dokáži ji hrát stále dokola, a to díky vylepšování restaurací, vlastnění více restaurací a účastnění mezinárodních kuchařských soutěží. Ještě dodám, že se mi líbí výběr restaurací, Italská, Francouzská atd.

Byla to hra mého mládí a rád budu patřit mezi té nostalgicky vzpomínající hráče.

85%

Pro: Udržet zákazníky spokojené a být hrdý na svou úspěšnou restauraci.

Proti: Jednodušší dějový příběh