Residue

21.09.2012

Příběh indie počinu Residue čerpá ze skutečných událostí ekologické tragédie Aralského jezera (též zvané jako Aralské moře), kterou historie srovnává s explozí Černobylu. Opět kvůli lidské hlouposti se z prosperující oázy a čtvrtého největšího jezera světa stala mrtvá solná poušť.

Vžijeme se do příběhů čtyř lidí, Eleny Ostrovské, Emilia Ostrovského, Jamagula Ortiqa a Nikolaie Sitvina, kteří se vracejí do oblasti katastrofy, aby znovu vzkřísili svůj vztah k místu, probudili dávné vzpomínky či se pokusili napravit již vzniklé škody. Každá z postav ovládá unikátní schopnost, která nám umožní zdolávat překážky či vyřešit hádanku. Vystavěný děj se prolíná jak přítomnými, tak i retrospektivními a prospektivními scénami. V každém úseku hry jsme vtěleni do jednoho z protagonistů. Sbíráním pohozených listovních zásilek blíže nahlédneme za oponu dění, jež vedlo k onomu neštěstí.

Adventuristy potěší přítomný anglický dabing.