Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Redneck Kentucky and the Next Generation Chickens

Chicken Hot Grill

02.02.2007
58
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Redneck Kentucky and the Next Generation Chickens je další z řady budgetových 3D stříleček od firmy City Interactive, tentokrát v unikátním grafickém stylu s ryze arkádovou hratelností.

Titul by se dal charakterizovat jako Moorhuhn v podobě střílečky z první osoby s možností svobodného pohybu. Hráč v roli farmáře brání svou farmu, budovy a polnosti před nájezdy nesčetných agresivních hord kuřat. K dispozici má brokovnici a postupně se mu odemyká další arzenál v podobě kulometu, odstřelovací pušky nebo dokonce bazuky.

Cílem hry je v omezeném časovém limitu likvidace co největšího počtu opeřenců v celkem sedmi tématicky laděných arénách, s cílem dosažením co nejvyššího bodového zisku. Pokud se vám podaří dosáhnout potřebného počtu bodů, otevře se vám další herní oblast. V posledním osmém levelu absolvujete boss fight v podobě souboje s gigantickou slepicí, ovšem k jeho zpřístupnění musíte získat celkem 70 000 bodů.

Kromě střílení kuřat plníte v každé úrovni specifické úkoly, jejichž úspěšným absolvováním se vám navýší vaše bodové ohodnocení. Navíc můžete využít časově omezené power-upy. Kuřata, ač zdánlivě neškodná, se mohou bránit házením brambor. Hra disponuje cartoonovou grafikou a běží na Unreal enginu s využitím v době vydání nejmodernějších grafických vymožeností.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Herní výzva 2020 - Kategorie č. 10 - Výzva naruby (Hardcore)

Redneck Kentucky je zástupcem budgetových her od firmy City Interactive. Dnes má tato společnost nový název CI Games, snaží se o lepší kvalitu svých titulů a na svou minulost se snaží zapomenout. Nejspíš díky tomu, že její hry bývaly symbolem pro odpad a generické, vzájemně se kopírující a zabugované střílečky byly vítaným soustem pro recenzenty s ostrým perem.

Redneck Kentucky je v podstatě taky taková “ptákovina”. Avšak nikoliv díky svým (ne)kvalitám, ale svou herní náplní. Hra je v podstatě přepracovaný Moorhuhn do formy 3D akce. A patří rozhodně k těm lepším titulům od své polské mateřské firmy.

Farmář musí bránit svou farmu před invazí opeřenců, rodících se z monstrózní dřevěné slepice. Nezbývá mu nic jiného, než vzít do ruky brokovnici (a později kulomet, bazooku či odstřelovačku) a vyrazit do útoku.

Hra se odehrává v celkem sedmi arénách a každá z nich disponuje odlišným farmářsky laděným prostředím. Vývojáři použili osvědčený Unreal engine včetně tehdejších nejmodernějších vychytávek a grafika vypadá docela hezky, ve zdařilém cartoonovém stylu.

Hlavní náplní je postřílet co nejvíce ptáků v časovém limitu, abyste dosáhli požadovaného počtu bodů a otevřeli další level. Pobíháte po farmě a střílíte na vše, co se hýbe, takže peří jenom lítá. Myslel jsem původně, že mě čeká pouze krátkodobé vyblbnutí, ale abyste si otevřeli všechny arény, musíte myslet strategicky a plnit specifické úkoly, jež každá oblast zahrnuje.

Je výhodnější střílet vzdálenější kuřata, jelikož je za ně více bodů. Plnění úkolů zobrazených před spuštěním mise je nutnou podmínkou k adekvátnímu bodovému zisku. Musíte třeba hledat plechovky, vystřílet ptačí parazity z dýňového pole, v noční mapě za pomoci baterky hledáte kuřecí duchy. Jinde používáte psy, aby vám sbírali vejce, která ze zabitých ptáků padají. V interiérovém levelu dokonce ochraňujete stodolu, ve které slepice rodí vejce jako na běžícím pásu a ty padají přímo do přepravek.

K dispozici jsou i různé typy power-upů. Na první zahrání určitě všechna zákoutí arén neprokouknete, a tak se vyplatí opakovaný průzkum, kterému se ostatně nevyhnete, pokud hru chcete opravdu dohrát. Obraně farmy jsem věnoval více než 6 hodin. Splnit požadovaný bodový limit arény není zase taková námaha.

Ale hlavně - aby byla hra dohrána až do konce, musíte nahrát 70 000 bodů, což mi tedy trvalo podstatně déle a už jsem byl z kvokání a country hudby poněkud rozladěn. Nakonec jsem přístup k osmému levelu s boss fightem vybojoval. Likvidujete v něm zmíněnou monstrózní pancéřovanou slepici a odměnou je vám mocný výbuch na zeměkouli a poděkování autorů.

Technicky běžela hra solidně, bez grafických defektů a jiných problémů. Jedinou výjimkou je sekání hry při úvodním videu a hlavně - zamrznutí hry při stisku hrou nativně nevyužívaných kláves, například při pořízení screenshotu na Steam. V tomto případě hra alespoň u mě zatuhla, ale naštěstí pomohlo většinou přepnutí na plochu a zpět.

Jak už jsem zmínil, Redneck Kentucky patří mezi ty lepší hry od City Interactive. Pokud nehledáte komplexní strukturu levelů či bombastické akční okamžiky, na krátkodobé vyblbnutí je vhodným odlehčeným titulem.

Pro: Zábavný námět. Snaha o pestrost a odlišné úkoly v lokacích. Příjemné grafické zpracování.

Proti: Zamrzání hry. Stereotyp po delším hraní.

+17