Real War: Rogue States

03.10.2002

Real War: Rogue States je pokračovanie real-time stratégie Real War: Air, Land, Sea. Opäť nás čaká boj USA proti teroristickej organizácii ILA. Hoci v prvom dieli mohli vyhrať obe strany, pokračovanie hneď na začiatku určuje ako víťaza konfliktu USA. ILA sa však nevzdáva a pripravuje odvetu.

Oproti predchodcovi disponuje lepšou grafikou - všetky jednotky a budovy získali nové modely a pechota je oproti vozidlám väčšia. Podobne je to s AI - nepriateľ už obnovuje stratené budovy a útočí pravidelne, nielen na začiatku misie, keď nie ste pripravení.

Tvorcovia pridali aj niekoľko nových jednotiek napríklad obojživelné tanky, prieskumné drony, neviditeľné lietadlá na strane USA ale aj nové lietadlá pre ILA. Pribudli nové obranné budovy, okrem bunkra aj guľomet, protilietadlová obrana alebo railgun (superzbraň, ktorú ukradli ILA od USA). Systém zásobovania bol upravený, už máte len 2 sklady a vaše veliteľské centrum má vlastný vrtuľník. Niektoré mapy sú upravené na dovoz zásob prostredníctvom zásobovacích vozidiel. S pridaním nových jednotiek bola početnosť vašej armády zredukovaná, rovnako bol zmenšený aj počet budov.

Hra obsahuje kampaň za obe strany pozostávajúce zo 7 misií, nechýba ani skirmish a klasický multiplayer (deathmatch, capture the flag).