Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Reach for the Stars: The Conquest of the Galaxy

1988
07.04.1989
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Technologie dosáhla takové úrovně, že se cestování kosmem stalo rutinou a velkomyslné úvahy o tom, jak vesmír patří všem, vzaly rychle za své. Lidé s sebou ze Země rychle přenesli svou neutuchající rivalitu i do míst, kde vás nikdo neuslyší křičet. Zda bude právě vámi řízená frakce nejúspěšnější v kolonizaci desítek hvězdných systémů, záleží na tom, jak umíte myslet "dopředu" a zda dokážete předjímat kroky konkurenčních kolonií.

Do vesmíru zasazená tahovka na 4X (eXplore, eXpand, eXploit, and eXterminate) principu byla značnou měrou inspirována deskovkou od designéra Howarda M. Thompsona z první poloviny 70. let minulého století. Na galaxie nahlížíte a planety spravujete skrze hvězdnou mapu. Symboly prezentující jednotlivé soustavy se od sebe odlišují nejen názvy, ale i svým tvarem a barvou v závislosti na tom, kdo je zrovna ovládá.

Simplistická grafika a tři druhy jednotek (scout ship, transport, warship) neznamenají simplistickou hratelnost. Široké strategické možnosti naopak znamenají značnou znovuhratelnost a jedna seance může, v závislosti na počtu zúčastněných, celkově trvat něco mezi 12-24 hodinami, obzvláště pokud se rozhodnete pro lokální multiplayer až čtyř hráčů.

Základem úspěchu je dělat vše pro to, aby byly vaše kolonie výdělečné. Peníze nejsou potřeba jen na další expanzi, provozy zvyšující produktivitu, upgrady lodí a životního prostředí planet, ani nové technologie nejsou zadarmo. Každý tah se dělí na vývojovou a hybnou fázi. V té první managujete své kolonie a ve druhé posíláte své lodě objevovat, kolonizovat a dobývat.

Stejnojmenný Reach for the Stars z roku 2000 je remake, který studiu SSG vydalo SSI.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.