No neviem teda. Ja s Ratchetom nie som taký spokojný, ako niektorí iní užívatelia. Aj keď v podstate som asi dostal presne to, čo som čakal: celkom zábavnú hopsačku a oddychovku. Problém bol v tom, že zábavná mi prišla možno tak hodinku, maximálne dve.

Za zmienku stojí príjemná grafika, ktorá je (ako tu už bolo spomenuté) ladená do pixarovského animáku, humor (hoci hlášok je snáď až príliš veľa a nie všetky triafajú terč), sympatickí hlavní hrdinovia a spomínaný fakt, že na pár hodín hra predsa len zabaví.

Lenže nejako som nemal chuť ju opätovne zapnúť. A keď som sa k tomu odhodlal, tak s myšlienkou, nech to už mám z krku. A napokon som to aj tak zabalil nejaké tri planéty pred koncom, keďže som sa proste nudil. Čo asi nie je príliš dobré vysvedčenie.

Zábavnosť sa skrátka kamsi vytratila, puzzle ma nebavili (hoci ich nebolo príliš veľa) a ani napriek frenetickému tempu to nedokázalo udržať môj záujem. Ak by som bol decko či puberťák, zrejme by som si Ratcheta a jeho sidekicka Clanka zamiloval oveľa viac. Takto len trochu bezradne krčím plecami a o pár dní ani nebudem vedieť, že som to vôbec hral. Sequel si teda nechám ujsť.

Pro: grafika, štylizácia, humor

Proti: po nejakom čase repetitívne, puzzly, rýchlo to vyprcháva

Hru jsem získal na PS zdarma a popravdě nikdy netušil, že si jí opravdu zahraju. Vysoká hodnocení posledního dílu na PS5 mě ale přesvědčila, že si tímto remasterem doplním vzdělání.

A jajks, jak jsem se zase jednou zmýlil a přesvědčil o tom, že by člověk neměl dělat unáhlené závěry. Myslel jsem, že půjde o dětskou hopsačku, ale ve skutečnosti jde o do posledního puntíku vyladěnou parádu se super hrdinou, skvělými hláškami, perfektním dabingem, plejádou mazecoidních zbraní, jejižch vylepšování se u mě rovnalo skoro drogové závislosti (ne že bych to znal z osobní zkušenosti ), perfektního pocitu z boje, kdy každá zbraň má svoje místo, netradičním prostředím a v neposlední řadě nějakým kouzlem, které mě ne a ne pustit od hraní, dokud jsme neprozkoumal sebemenší píď a nevyřešil sebemenší záhadu a schovaný předmět. A to už je sakra známka kvality.

Ratchetovi se tímto omlouvám a těším se na naše další setkání.
Moc pěkná hopsačka se spoustou akce(střílení) a vtipných hlášek.
Je to dlouhé tak akorát, aby to nezačalo nudit.
Zbraňový arzenál je pestrý a každý si vybere svojí oblíbenou zbraň. Hra vás donutí sem tam vyměnit zbraně ale jenom protože vám dojdou náboje. Ne proto, že by tahle konkrétní zbraň byla lepší na toho či oného protivníka.

Pro: Akce, vtip, zbraně

Proti: Ovládání lodí

To se vám takhle dostane do rukou předplatné PS Plus původně zamýšlené pro jednu hru a tak si říkáte, jak té investice využít co nejvíc. Přičtěme k tomu špatnou náladu, kterou jsem potřebovala zahnat a už se Ratchet a Clank stahovalo na můj disk.

Hra má nádhernou pixarovskou grafiku, takže se cítíte, jako by jste hráli animák. Věřím, že kdyby mi bylo o dvacet let méně, byl by právě tento počin od Insomniac Games mojí nejoblíbenější hrou. Co mne ale u ní udrželo i teď v dospělosti je humor, který z každé scény doslova srší. Gameplay je v základu klasická hopsačka, doplněná o rozmanitý arzenál klasičtějších i vtipnějších zbraní (viz. sheepinator a pixelator :)), které vás hra alespoň ke konci donutí hbitě střídat, jelikož budete potřebovat každou zbylou munici.
Příběh je jednoduchý, ale nic co by se nějak lišilo od filmů podobné cílové kategorie. Prostě nevinná hra pro děti, na čemž není nic špatného. V tomto případě jen škoda, že Ratchet & Clank neobsahuje český dabing, nebo alespoň titulky.

Už po pár hodinách hraní byl primární cíl splněn a já se cítila daleko lépe. Ideální oddechovka a zdroj dobré nálady pro všechny věkové kategorie.

Pro: humor, hlavní duo, grafika, rozmanitost zbraní

Proti: kratší herní doba