je vazne o dost lepsi, ja sem se nemohl dockat az dorazi next-gen fifa na pc, protoze kdyz sem ji vzdycky u nekoho zkousel, tak sem byl v soku, jak je pes v porovnani s next-gen fifou pozadu... a ten rozdil, se mi tak zda, ze se furt zvetsuje. konami proste nestiha jit s dobou, pritom pes 4,5,6 byly vynikajici fotbaly a sou u me na zebricku hned za fifou 11.
Jo, FIFU taky letos vyzkouším, jsem na ni zvědavý. Letos jsem ji vynechal, ale když ji tak všichni chválí...
hledat muzou, ale fifa je momentalne nekde jinde... taky sem zvedavy na to druhe demo, ale s nejakym pokrokem nepocitam. za to se hodne tesim na fifu, ten tactical defending je tam pry hodne citit a impact engine je sice jen pozlatko, ale kdyz uz to vymysleli... no dost sem zvedavy na toho 13.9. :)
Spíš si počkám na to druhé, reprezentitavnější demo.

Toto je zajímavé: "Výrobce PES 2012: „FIFA 12 vypadá reálněji než náš produkt. My se však snažíme najít rovnováhu mezi zábavou a realismem.“"

Tak hledejte :)
Ted ho sosam a jsem velmi zvedav

...

Nevim,nevim. Asi jsem po ranu rozmrzelej,ale je to da se rict to samy,jak 2011.

Ten tezkej balon je pro mne asi zlepseni - lepe se kombinuje. Nefungujou mi ale narazecky,na kterych jsem zakladal ofenzivu. Hraci proste cuknou,ale nenabehnou - snad to opravi. O replay radsi mlcim - byl bych sprostej. Jen to,ze je to totozna katastrofa,jako u 2011.

Jinak porad kvalitni zalezitost.
Já se penalty taky chvíli učil, teď už je ovládám v pohodě, občas mi to chytne a občas dám mimo, ale jinak v pohodě :)

Podle jakéhokoliv tutoriálu na YT je otázka chvilky to zvládnout.
Jupí! Proměnil jsem penaltu! Poprvé po deseti neúspěšných pokusech! Škoda že jsem ten rozstřel prohrál 1:3 :(

Furt ty pencle nechápu. Stále střílím těsně vedle tyčky. Jediné kdy trefím bránu je když střílím doprostřed, a to většinou gólman chytí :D

EDIT: fajn tutorial, asi to zkusím podle něho. Přemýšlím že si koupím gamepad :D
Po přechodu na W7 jsem znovu nainstaloval tuhle hru a spolu s ní i PesEDIT 1.5. A připadá mi, jako by byla proti předchozím verzím nějak změnená fyzika míče, lítá nějak rychle a celkově je hra rychlejší. Má někdo podobnou zkušenost.
Začínám novému PESu přicházet na chuť. Přihrávky jsem dostal do ruky a dění na hřišti už není takový chaos jak ze začátku. A začal jsem střílet zajímavé góly, některé pěkné, některé podivné a jiné úplně náhodné - velice pestré, o mnoho pestřejší než v předchozích PESech. Jak byly mé první dojmy negativní, teď musím uznat, že je tento ročník vážně povedený.
Nainstaloval jsem konečně PESEdit 1.5 a autoři asi hulí trávu. Mimo to, že krom těch "lepších týmů" jsou v těch obyčejných docela nepřesnosti, tak jsem při cvičném zápase Chelsea - Žilina překvapeně zjistil, že přímé kopy za Žilinu pár metrů před soupeřovo vápno chodí zahrávat brankář Dúbravka. Achjo.
Thellwin: U 2010 jsem jeden takový měl, celý stadion se otřásal v základech :D Teď jsem jeden našel, TOMMSEN CHANTPACK se jmenuje, jdu ho zkusit :)

Drolin: To je nějaký pokřik hospodských opilců? :P

Bodkin: Ne.
Say: lol
Teď nevím, kde to bylo, ale viděl jsem na tyhle exhibicionisty parodii, kde to fungovalo přesně naopak. Celý stadión byl plný naháčů a tu jim tam vběhl na plac slušně oblečený chlapík.
Max. přidat nějaké fanouškovské pokřiky dodatečně. Nicméně jsem to nikdy nezkoumal, ti defaultní mi stačí.
Existuje nějaký dobrý patch na atmosféru? Defaultní fanoušci jsou nudní (i když...aby ne, když se na hřišti prdlajs děje :D) Hraju s PESEdit 1.5.
Thellwin: jj jakmile jsem zmáčknul směrové tlačítko, rána letěla vedle. Ale když jsem střílel doprostřed branky, 4z5 byl gól :D
Já taktéž na tu druhou nejvyšší, asi nejsem tak dobrej, ale hraju zápas na 20 minut (2x10) a mám u toho opravdu reálné výsledky. Pro mě určitě nej. PES a fotbal celkově, co jsem zatím na PC hrál.

Zoltan - na penalty si najdi na YT nějaký tutorial, určitě to pomůže, chce to dost cviku, ale pak se dá trefit jakákoliv část branky. A snadnějš i minout :)
Já hraju na druhou nejtěžší obtížnost s trochu delšim zápasem než je default (myslim že to je 7 minut) a až na občasné supermanské zákroky golmanů, nemožnost pořádného brejku a místy chaotické automatické přepínání hráčů (z čehož dostávám goly a pak nadávám jak dlaždič) je to ok.
Thellwin: Určitě to tak udělám, asi jsem přecenil své síly :D Zkusil jsem trénink a měl jsem problémy snad se vším - penalty, přímé kopy, i útoky na samotného brankáře často nekončily gólem.
Zoltan - to bude chtít dost času, navíc na nejtěžší. Zkus zmítnit obtížnost, aby jsi si zvykl na ty přihrávky a změny celkově.

Btw, jak ze hry vytáhnout uložené záznamy gólů? Klidně bych se podělil o pár hezkých kousků, které jsem dal i dostal.
Konečně jsem si nového PESa pořídil a první dojmy jsou...smíšené. Hráči mě přijdou líní a nepohybliví, na hřišti je zmatek, když se dostanu do šance, trefím maximálně tribunu. Na nový systém přihrávek si asi budu muset zvyknout. Kdyby to byla FIFA, dám 30% a už se ke hraní nevrátím, ale tohle je PES, takže tomu dám tak tři sezony Master League a uvidím :)

Zatím jsem odehrál cca 20 přátelských zápasů, na nejtěžší obtížnost. Většinou to končí 0:0 :D
Tak už jsem odehrál další asitři sezony a musim uzna, že ten novej system přihrávek je dobrej když si ho člověk osvojí. O dost víc mi příde, že záleží na předzápasové taktice a osobní formě hráčů takže by se dalo říct, že počáteční negativní pohled na hru jsem získal především svojí netrělivostí ke hře a proto přidávám 5% :-)
Koment bude až později, na ten si myslím že jsem toho ještě neodehrál tolik.

Takže první dojmy, po pár zápasech (cca 20).

Grafika mírně lepší než v loňském ročníku, prostě to pořád vypadá dobře. Zvuky také nastejno, v tomhle se toho moc nezměnilo.

K samotnému hraní - nečekal jsem moc, ale zatím bych to popsal jako mírné nadšení. Nový systém přihrávek, na který jsem nadával zezačátku mi po pár zápasech docela přešel do krve, celkově mám pocit, že kontrola míče, pohybu hráče je mnohem větší a umožňuje hrát tak, jak hráč opravdu chce a že průběh hry je opravdu náhodný a není to jen o několika předdefinovaných akcích. Obrovský pokrok vidím v tom, že se konečně více pískají takové ty drobné fauly, jako je přistrčení apod. a navíc i PC konečně taky fauluje, takže vznikají zajímavé situace před oběma šestnáctkami. Zatím musím pochválit i rozhodčí, pískají dle mého názoru citlivěji a už to není taková náhoda jako dříve, kdy tahali červenou i za obyčejný skluz zepředu uprostřed hříště. Konečně mám i pocit, že týmy, které jsou papírově silnější tak nejsou tvořeny jen za pomoci toho, že jejich hráči mají nadpozemské statistiky, schválně jsem se dal pár zápasů Sparta vs. evropský velkoklub a asi je to divné, ale já měl radost z toho, že nehraju proti týmu supermanů a supersprinterů, ale že jako tým mě dovedou krásně přehrávat. Hra se docela zpomalila, žádné létání od vápna k vápnu, díky novému systému lze konečně po letech hrát pěkný postupný útok a celkově mi chování spoluhráčů na hřišti připadá mnohem inteligentnější.

Prkotiny jako to, že nejsou všechny licence apod. samozřejmě neřeším, každý, kdo to s hraním PESka myslí trochu vážněji určitě ví, že tohle všechno a v mnohem lepší podobě přijde díky fanouškovským úpravám, momentálně mám nainstalovaný PESedit.com 0.1, který doplnil reálné názvy týmů i jména hráčů, stejně tak zaktualizoval sestavy atd.

Nechci chválit den před večerem, ale pro mě je PES 2011 zatím nejlepším fotbalem, který jsem na PC hrál. Zkoušel jsem i demo Fify 11 a nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatné, ale PES je PES :)
Souhlas s Ugrou, já se snažím zatím mírnit nadšení, ale mám pocit, že tenhle ročník je zatím nejfotbalovější, co jsem zatím hrál, jenom bodově - rozhodčí mi přijdou citlivější, PC konečně taky fauluje, systém přihrávek mi rychle přešel do krve ...
Tak to je jasný od toho jsou názory :-) Napište svoje komenty dejte jiný hodnocení a je to. Já osobně tomu prostě zatim nemůžu přijít na chuť. Možná je to vysokou obtížností na kterou to hraju i když minulý díly jsem hrál na stejnou a nepřišlo mi to tak hrozný...
Musím súhlasiť s ugraugra-om. Mne sa zdá, že v skutočnosti je všetko presne naopak ako to opisuješ. Hlavne za to že nemajú cit pre prihrávku... ehm... nebudem sa do toho radšej púšťať...
Sten: Je to Become A Legend (BaL).

No nevim, s tim tvym komentářem se nemůžu ztotožnit, vypadá to jako kdybysme každej hráli jinou hru.