Nejlepší fotbal pro PC.<br><br>Pro: Hratelnost, Pohyb, Mody, Realistika<br><br>Proti: Občas je až moc soupeř nevyzpytatelný
Moje první sportovní originálka byla PES 2009,tu jsem hrál až do letošního jara. Mno a pak jsem si pořídil PES 2010 a přijde mě strašně jednoduchý :D
Thellwin - teda to je koment! Myslím, že u téhle hry je taková recenze dokonce nutností, protože pro znalce série je dobré vypíchnout plusy a zápory nového dílu. Já taky skončil u PSA šestky a plánuji si koupi nula osmičku... bude to má první sportovní originální hra.

2010 mě vzhledem k aktuálnosti láká taky, ale litr ze mě nikdo nedostane.
E3 preview Pro Evolution Soccer 2011

"Nově budete svému týmu moci také nakázat, aby formace měnil během zápasu dle určitých pravidel: např. když váš tým povede o dvě branky, stáhne se automaticky do defenzivy. A naopak budete-li prohrávat patnáct minut před koncem, hráči sami od sebe rozevřou obranu a půjdou dopředu."

Tohle mě léta ve fotbalových simulacích chybělo. Rád si hraju z formacema i během zápasu a tohle mě značně ulehčí práci :-)
Tím líp, že ho nepíšeš pro hodnocení=) Ale za sebe říkám, že mě nebaví číst takto dlouhé komenty.
Say - však já nikoho nenutím, aby to hodnotil. Ale já mám zase právo ho napsat tak dlouhý, jak uznám za vhodné, abych řekl vše, co jsem chtěl říct :)
Thellwin: Mě se u ME2 při každé editaci smaže řádek ,,Proti:"=D

Takto dlouhé komenty jaksi odmítám hodnotit, btw. A myslím, že mi dá za pravdu více lidí.
Po dvou měsících musím trochu zvednout skóre, už jsem přivyknul padu i té hře. Bohužel jsou tam určité aspekty, kvůli kterým přes těch 80 už asi nepůjdu. Uvidíme časem, zatím je na koment a finální hodnocení moc brzy.
Tahle hra má jednu zásadní chybu. Není tam obtížnost pro mě. Na třetí obtížnost nemám moc problémy, PC střílí málo a celkově je na mě lehká. Na tu nad se zas nechytám. Myslel jsem, že časem se zlepším a bude mi ta čtvrtá vyhovovat, ale ne ne a ne, pořád to stojí za dvě věci. Prominul bych tomu i těch prá dalších věcí, co mi vadí (blbě nastavený atributy u hráčů lepší týmy jsou složený ze samých polobohů a slabší zase z invalidů, kteří nemuí rychle běhat), kiksy gólmanů atd.) ale tím, že mě ta hra svou divně nastavenou obtížností občas dost frustruje, tak i tyhle věci se dostávaj více do popředí. A to jsem na tenhle ročník přecházel z PES2006 :(
Konečně jsem si pořídil gamepad (Logitech Rumblepad 2 Cordless), ale zatím mi to s ním jde ještě hůř než na klávesnici, jak na to nejsem zvyklej :(
Tak jsme ted s kámošem dávali přátelák proti sobě a pak champions league za barcu v co-op a je to diametrálně odlišná hra, rozuměj - lepší. Rozhodčí sice stále nepískali jasné penalty, fauly, ruce, atd. ale díky tomu že jsme mohli presovat oba, tak si AI nemohlo kopat míč vzadu jako v BaL a celkově to vypadalo, že AI neni tak stupidní (což je, ale neni to tu tolik vidět). Prostě to vypadá, že se konami soustředilo na hru více hráčů a na singl hodili bobek. A furt nechápu novej systém penalt.
Tak ty ruce jsou to nejmenší, jsou tam daleko horší věci. Přijde mi, že konami pochopilo, že ve fifě na pc nemaj konkurenci, tak se na to vyloženě vykašlali a zvolnili tempo. Přitom tam je tolik věcí, které by stačili udělat jen trochu jinak a hra by hned byla daleko lepší. Hlavně co se týče Become a Legend...
Jo tohle mě taky dost mrzí. Ohledně tohohle mi taky dost vadí, že se furt nepískaj ruce...
Ty vole to snad neni možný, rozhodčí jsou v týhle hře naprosto příšerný, to je ještě horší jak ve skutečnosti. Jasný fauly pravidelně nepískaj, skluzy zezadu nevidí, naopak občas písknou úplnou kravinu. Offsidy jsou taky vyřešený debilně, pískne se i když jste za obráncem jen 0.0001 cm, prostě to hra spočítá a nazdar. Proboha, co takhle tam dát nějakej faktor zohlednující nemožnost v reálu tohle na 100% posoudit, co takhle občas písknout offside i když neni, nebo hru pustit i když je? Hmm, bohužel, tohle neexistuje. Achjo, hra mě zklamala a já se na ní tak těšil...
Já bych neřekl, že bránící tým, ale celkově lepší týmy. Pochopím rozdíly v technické vyspělosti hráčů, ale ať mi nikdo netvrdí, že ve slabších týmech hrajou jen šneci, kteří nedohoní aní toho nejpomalejšího hráče soupeře ať už s míčem nebo bez. Popravdě, takhle frustrovnej jsem byl naposled u NHL 08, kdy na tu druhou nejvyšší úroveň byl poměr na střely JÁ:PC třeba 90:12 a na góly 1:8 ...
S tou rychlostí má ale pravdu, bránící tým mi přijde daleko rychlejší a někomu utéct nejde pokud nemáš velkej náskok.
thellwin: Eh, řekl bych, že ani v realitě by Sparta na tom o moc lépe nebyla ;) právě, že se mi zdají atributy správně rozdělené.
Na tu nižší právě zase problém nemám. Ten skok mezi nima je asi moc velkej. Říkal jsem si, že si zahraju LM za Spartu, ve skupině Man. U, Besiktas a Gl. Rangers. Ze šesti zápasů jsem uhrál jednu remízu. Chápu, že ve Spartě nejsou hráči technicky stejně vyspělí jako třeba v Manchesteru, ale třeba co se týče rychlosti běhu, tak v podstatě nebylo možné nikomu utéct, i když jsem měl trochu náskok. Chtělo by to poladit atributy hráčů.
thellwin: to bude jen o zvyku. Tak se rozehraj na tý střední obtížnosti, ale pak si to zase vrat minimálně na toho profesionála, přijde mi že je tak hra daleko lepší, bo na nižší obtížnosti dělá AI příliš chyb a je celkově horší.
Asi jsem levej, ale přechod z PES6 na tenhle díl je krutej. Na obtížnost Profesionál se moc nechytám :(
S tou hláškou si mě zabil :-D... já dávam 80% hlavně za vylepšení master ligy jinak by to taky bylo 75%...a na druhou stranu samotná hra se přece jenom od minula změnila a to hlavně v hlavičkovejch soubojích a vůbec kontroly míče, který je zase o něco víc sám sebou než součástí hráčů
V 09 byla ještě pitomější - často hráč na vlastní polovině u postranní čáry míč zakopl, i když nebyl nijak významně presován a mohl normálně nahrát, přičemž ho komentátor ještě pochválil hláškou typu "great defensive work" a to nemluvím o příšerných centrech, které většinou končily na prvním obránci, což jsem si vynahrazoval z rohových kopů, které po naučení náběhu byly strašně lehké (úspěšnost tak 40 %).
Ugraugra: Je to opravdu v týmu - já vůl šel z Atalanty do nějakého klubu ve španělské lize, co okupuje poslední příčky v tabulce a hlavně o tréninku je to fakt fotbal o ničem. Na druhou stranu, jsme hráli kupodivu oproti ještě slabšímu soupeři a mý spoluhráči se postarali o krásné 3 góly a dostali jsme jen 1. A celou dobu to vypadalo na slušný fotbal. Jinak mě ale také sere to ustavičné nahrávání na vlastní půlce a snad žádné rychlý protiútok systémem vykopnutí z vlastního vápna míč na svého spoluhráč co číhá na polovině soupeře, aby se mohl balónu za sprintu zmocnit a jako vlajkař dovézt míč přez gúolmana do branky :-)) Jinak - AI byla tak stejně pitomá i v 09?
pooky: tak jsem začal novou BaL (protože se v průběhu nedá změnit obtížnost :/) a dal jsem si vyšší obtížnost. Hra se dost změnila, AI ted nedělá tolik chyb, ale hra je neskutečně stereotypní a nudná. Hraju tedy zatim jen tréninky a snažim se dostat na lavičku, ale v těch zápasech se snad 80 % času hraje na vlastní polovině a obránci si jen nahrávaj se záložníkama a zase zpátky a já tam můžu jen jak blbec běhat a presovat a to je tak vše. Snad se hra zlepší až se propracuju do nějakého lepšího týmu, kde nebudou hráči tak připosraní a budou zkoušet míče dopředu.
Zatim teda nevim... V Become a Legend prakticky žádná změna, Master liga celkem vylepšená...engine mě začíná popravdě trošku nudit a celková hra i animace jsou jen lehce pozměněné od 09. Tak vám teda nevim jestli je to prostě trend, že sportovní ročníky se od sebe neodlišují nebo prostě chtěj jenom zanechat co funguje... Já bych byl teda už pro nákou revoluci nebo pořádný oživení jako např. u Fifa 98 hra v hale nebo něco takovýho....
Já na nejtěžší nehraju a pak taky záleží jakej post sis vybral. Já SSko, což je podle mě nejlepší, bo tě pak nasazujou jako CF i jako AMF a celkově je ta hra taková nejlépe hratelná. Pak taky záleží do jakýho týmu si šel, já si vybral ten s nejnižšim ratingem, abych se brzo dostal do základu (Burnley).
Já PES09 neznám, tak mi příjde letošní ročník dobrý, ale když mluvíš o tom BaL, tak přemýšlím jestli nehraji jinou hru. Na trénincích jsem byl víc jak polovinu sezóny a zbytek zatím jsem jen na lavičce (i když na dva zápasy mě dokonce z lavičky sesadili a byl jsem opět jen na trénincích). A schopnosti mi příjdou relativně slabé - hraji na tu nejtěžší obtížnost.

Edit: Jen mi docela příjde divné, že mě nasazují do hry většinou o poločase.
Já jsem z BaL zklamanej, čekal jsem nějaké novinky, ale neni tam vůbec nic. Navíc mi přijde že už od začátku je ten hráč moc namakanej a propracovat se do základu mi trvalo jen asi 4 tréninkový zápasy + 3x naskočení do zápasu na posledních 20 minut a pak už jsem tam byl. Modlil jsem se aspon za to, aby stopeři přestali dělat takový kokotiny a nenechali se tak snadno obrat o míč, ale změna veškerá žádná :( A golmani se mi zdaj od minule spíš horší než lepší a to se konami chlubilo že je vylepší...
Gólmani jsu teda průser - neuvěřitelně nereálné pohyby, byť tím co chytí jsou podobné reálnému brankáři. Jinak dle mě rozhodně lepší než FIFA10 (alespoň PC verze), hlavně "legenda" je skvělá.

Btw. neví někdo jak do Become a Legend importovat i jiné ligy "ručně" vytvořené?
Zatím dojmy docela rozpoluplné. Je to určitě lepší jak fifa, ale ... no ještě to pořádně zapařim a uvidí se.