@Kejtee (23.11.2022 22:35): Právě jak jsi v tom menu, tak by ses měla nejdříve pluskem připojit. Já to na začátku taky nevěděl a divil jsem se, proč nemám s nikým žádnou interakci, hledání mi jelo naprázdno. Jestli se k tomu někdy vrátíš, tak to ještě zkus.
@Kejtee (30.06.2022 09:15): Tak komentář máš zdárně napsaný a myslím, že tvoje pochybující pocity jsou na místě :)
Na nedostatcích hry se toho podepsalo víc. Je otázka, jestli za to může víc lenost vývojářů anebo klasická omezení od někoho z té špice pokémoního gigantu.
Fanoušci dodnes asi nejvíc těžce nesou, že v základní hře bylo uvedeno jenom 400 Pokémonů (ještě před DLC), což bylo v té době cca míň než půlka, což znamená málo zábavy.

Nevím, jak to bylo s těmi online funkcemi, co popisuješ, ale působí to na mě tak, žes neměla hru připojenou k internetu přes Y-comm (vlezeš do Y-commu a zmáčkneš plusko, hra se začne připojovat). Anebo opravdu všichni hráči zrovna teď přešli na Scarlet a Violet :) Ostatně poslední online eventové aktivity už tam přestaly akorát před vydáním nových her a budou zase teď pokračovat v SV.
S těmi HM-ky máš pravdu, pro překonávání překážek už se nepoužívají útoky Pokémonů, ale Rotom kolo.

Doufám, že tě Arceus bude bavit víc, ale neboj se případně ho pořádně zkritizovat :) Lovu zdar!
Tak mam za sebeou prvy grass gym a odznak je doma.
Velmi sa mi pacil ten prechod arenou pred bossom. Bolo to mile a spestrilo to jednotvarnost subojov.
Musim si ale podrypnut trosku. Idem na bossa prvehu gymu a ten ma privita iba s dvoma pokemonmi? Ocakavala som trochu viac. Ten Dynamax suboj bol ale velkolepy :)
Dnes som sa dostala z prveho mesta k prvemu Gymu alebo arene alebo ako sa to vola. Trochu som sa obavala prvej jaskyne, ktora na mna cakala.
Ani si neviete predstavit aka som bola prijemne prekvapena tym ako vyzerala. Tie rozne farebne drahokami, tlmene svetlo ale napriek tomu vsetko krasne viditelne a celkovo to, ze som nemusela na kazdom rohu bojovat proti pokemonom ma tak velmi potesilo. Ak budu vsetky jaskyne podobne ,,vybavene", tak sa uz neviem dockat. :)
@stromz (24.06.2021 21:32): Ano, občas o tom taky čítávám podobné reakce a taky to, že to vypadá jako nedodělek :D Ale myslím, že vlasy si začnu rvát až po tom, co vydají nějaký další trailer, jako že by už pomalu mohli (a taky doufám, že přidají právě i nějaké další info, abychom tu vůbec mohli něco napsat do popisku hry, protože zatím je to velké nic :)). Taky si myslím, že ten open world nebude tak moc velký, jak by se mohlo zdát.
Tákže... jo, nevypadá to moc dobře, ale holt nezbývá než počkat, s čím přijdou.
PS: tady jeden komentář s 900 upvotes, kterej podepisuju a podtrhávám:

"Exactly. I love the idea of the game.

But so far it looks empty and really poorly optimized for something coming out next year. Is there... anything else in the world? So far it's vast nothingness with some Pokemon dotted around. If there are quests, dungeons, bosses, resources to gather or anything like that, it'd be better to see a hint of that than Chingling bobbing along at 2 frames a second.

It's a nice tech demo for a game coming in 2024."
Btw co říkáte na to, že Legends: Arceus má vyjít už v lednu 2022?
Mě osobně ten termín vyloženě vyděsil.
Ten trailer z února vypadá jak TOTÁLNÍ alfaverze, kde si teprve vývojáři zkoušej novej koncept a celý je to jak nedodělaný hřiště, gameplay nerozeznatelnej od nějaký fanouškovský hry (ano, nepřehánim, zagooglujte). Framerate samozřejmě příšernej, ale to by bylo snad to nejmenší - Gamefreaku prošlo i velehnusný Wild Area (Sword/Shield), ale je jasný, že aspoň framerate prostě funkční bejt ve finální hře musí.
Ale ten termín... jako tvl. Ten trailer prostě vypadá jako laciná kopie Zeldy: Breath of the Wild, nemůžu si pomoct.
Přitom teoreticky je takováhle hra obrovskym krokem kupředu (openworld, chytání pokémonů, postava skáče, jen ty souboje..) - jenže aktuálně vše naznačuje, že by to nesměl dělat Gamefreak a ten termín vydání nesměl bejt takhle absurdní.
Jestli ta hra bude slušná, budu hodně překvapen.
Pokud bude skvělá (nebude), snim všechny svoje klobouky (pár jich mám), tak moc jsem si bohužel jistej, že to tak nebude, zvlášť když u pokéher snad v životě nedošlo k posunutí termínu.
Sorry (not sorry) za už klasickej hejtík, ale prostě mi ten termín vydání přijde šílenej.
Jindy nejednoznačnej reddit tentokrát na mé straně:
https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/ ... will_be_released_on/
@stromz (01.04.2021 19:46): este uvidim ci budem mat chut po pokemon black hrat nejaku dalsiu pokemon hru. Mozno za nejaky cas.
Niektore z tych spominanych pokemonov su asi len na 3ds,nie? Tie Sun a Moon napr.
@Kejtee (01.04.2021 18:53): Dík za reakci :) No, co dodat... Za mě je Sword určitě furt v mnohém "stará dobrá pokémonní hra", ale určitě dost záleží, jaký máš od toho očekávání a jestli kvůli tomu vrážet velký peníze do Switche (kde jsou ale určitě i lepší hry, viz ten skvělej Mario nebo Zelda), zvlášť když už to není nejnovější konzole. Jinak jako alternativu na DS bych určitě doporučil HeartGold/SoulSilver, Black/White 2 nebo - pokud jsi nehrála Sun/Moon - i Ultra Sun/Moon :-) Black/White má zas podle mě jeden z nejlepších příběhů (i když ta konkurence v pokéhrách fakt není bůhvíjaká ;D)
@stromz (komentář): Vdaka za koment. Ja sa pohravam s myslienkou,ze by som si niekedy zaobstarala ten Sword/Shield ale po tvojom komentari si tym nie som uplne ista. Momentalne hram na DS Pokemon Black, ktory mi vyhovuje a neviem ci by som sa vedela preniest do celeho toho noveho pokemon sveta na switchi. Mozno pockam co noveho cas prinesie. :)