S tím sick feebasem jte mi připoměli shiny Crustla. Když ho kamarád uvidět, tak prohlásil, že se té barvě nediví, že kdyby na něho spadl takový šutr, tak by se taky cítil blbě :D
@Tainaru (21.04.2021 19:21): dakujem. Priznam sa,ze v mojej verzii mi chybalo v pokedexe iba zopar pokemonov. Snazila som sa ak nie chytit,tak aspon natrafit na vsetko mozne co sa dalo, z tej 6tej generacie. Teraz ten osial uz vyprchal. :)
@Kejtee (21.04.2021 19:14): Milotic se dal špatně sehnat, protože měl nějakou šílenou podmínku na vývin, snad dosáhnout na vysokou hodnotu krásy a pak ještě vytradovat s nějakým itemem. Feebas se tradičně řeší i jako ošklivá ryba v anime :)
Jinak tady máš celý pokédex k BW, třeba tě ještě něco zaujme. Jasně že už nepochytáš všechny.

@DosRatas (21.04.2021 19:13): jojo, vypadá jako s cholerou, nebo něčím podobným :D
@Tainaru (21.04.2021 19:01): Ked sa bavime o Magicarpovi, tak som natrafilla na jedneho rybieho pokemona, ktory vyzera ako chory Magicarp a vola sa Feebas. Pride mi, ze tvorcovia pri jeho vytvarani fakt nepouzili nijaku fantaziu.
@Tainaru (21.04.2021 18:45): viem, ze som sa s tym uz stretla a tak som si sama povedala, ze to musi byt asi naschval. Ale predstav si ho, ked sa mu vsetci Magicarpovia premenia na Gyaradosov. To bude macher :D
@Kejtee (21.04.2021 18:32): Ano, uhádla jsi správně. Na fúzi vždy potřebuješ sehnat nějaký item (zde DNA splicers), díky kterému spojíš dva pokémony do jednoho, čímž vznikne jeden trošku silnější. Pak se to dá vrátit zase zpátky. Akorát nemůžeš mít obě dvě možné fúze zároveň.
@Kejtee (21.04.2021 18:14): Gratuluji! :) Tak myslím, že to hlavní máš splněno. Jinak Kyurem se dá ve dvojce fúzovat se Zekromem nebo s Reshiramem. Což je asi vůbec první fúze, která se v Pokémonech objevila.
@Kejtee (17.04.2021 13:02): Však ano, každý startér má svoje pozitiva a podle mě je fajn, že si hráč může vybrat. Já jsem ten poslední, co by chtěl někoho do něčeho tlačit, protože mě naopak baví variabilita a baví mě, že si každý může najít to svoje a hru odehrát různými způsoby. Tepig navíc určitě není špatná volba a je jedno, jestli podle schopností nebo vzhledu :) Za Chespina jsem hrál v jedné z těch verzí XY a taky nebyl špatný. Snivyho jsem tady zkoušel taky, ale moc mi nesednul.
@Tainaru (17.04.2021 12:39): ja som teraz v pokemon black zacina s Tepigom, teda s ohnovym elementom a musim povedat,ze sa mi velmi dobre osvedcil a bola som spokojna :). Rozhodovala som sa medzi nim a medzi Oshawottom, kedze obaja boli super cute :) ( ano, roztomilost rulez :) ) a nakoniec som si vybrala fire element. Brala som to tak, ze ten ohen bude na zaciatok lepsi, ale myslim, ze si asi kazdy zvoli podla svojich preferencii, ked to raz bude hrat.
@Kunick (17.04.2021 01:40): Hmm, pokud pominu chronologicky hry, které jsem neodehrál na vlastní konzoli, tedy Blue, Yellow, Silver, Gold, Crystal, Emerald, Platinum, White a White 2, pak jsem jako první kupoval X na 3DS a ta byla pro mě osobně největší zklamání ze všech. Pak jsem teprve dokoupil všechny ostatní, abych měl vlastní sbírku a odehrál jsem je znovu. Jinak pokud se stalo, že s mým tipem nesouhlasíš, tak by bylo fajn, abys třeba napsal své vlastní doporučení :)

Ano, travní mají dobré statusové útoky, ale jako typ mají nejvíc slabin. Vodní se ale zase mohou naučit ledové útoky, které si snadno poradí nejen s dračími a létajícími, ale i s travními, proti kterým by normálně moc nevydrželi. Je to hlavně o preferencích, no, ale na rychlost průchodu hrou se mně osobně nejvíc osvědčil vodní.
@Tainaru (16.04.2021 23:47): Tady myslím se ozývá Tvůj názor, že každý má nejraději ty pokemony se kterými začinal. Pokud teby budeme brát v potaz, že to je Tvuj první originální kousek.

@Tainaru (17.04.2021 00:29): No nejsem si jistý. Obecně bych řekl, že long term je nejsnadnější začátek za travní. díky všem těm status efektům.
@Charllize (17.04.2021 00:36): Já vím, to já tě nechci nutit do pokešů, jen jsem chtěl upřesnit pár možných reálných detailů.
Jsem zvědavý na toho Arceuse, ale podle mě to bude taky dost infantilní :)
@Tainaru (17.04.2021 00:29): Už se vidím jak hraju jen příběh :)
Ja mám s pokemonama ještě další potíž, přijdou mi moc infantilní. Když bych ti to měl přiblížit něco jako ze na tebe ff12 byla moc dospěla, tak něco v tom smyslu. Takže bych to jakoze vydržel ale proste by to tak trochu vadilo :)
Ale možná zkusím ty nové open worldove pokese co budou, jak už jsem nedávno říkal.
@Charllize (17.04.2021 00:04): Jojo, takových sérií jsem promeškal :) To samé s Dragon questy a asi tak milion dalších. FF beru, jako že se jím budu třeba pomaloučku probírat.
Ale s těmi pokeši to zas tak obří úkol není, pokud se zaměříš jen na příběh. Každá hra zabere asi tak 15-20 hodin a takový Yellow můžeš dát i za odpoledne. A jinak můžeš si z každé generace vybrat jednu a máš to teoreticky odehrané za chvilku, stačí si obecně vybrat vodního startéra a s ním vykosit všechno :)
Člověk by měl vědět do kterých serii ještě takzvane naskočit o do kterých ne. Taky jich par mám u kterých myslím ze na ne už asi nedojde.
Pokemoni jsou jedna z nich. Je to proste už příliš obří úkol a zanedbal jsem ho.
Dalsi takové co mám jsou třeba Kingdom Hearts nebo třeba Atelier serie ( i když tam jsem měl našlápnuto jelikoz jsem hrál první dva díly)
Tainaru udělal obrovskou chybu ze bez rozmyslu naskočil do FF serie. Protože ackoliv o tom ještě neví bude chtít odehrát vsechno, postupně to zatne drapek, to bude legrace na několik let :D
@Ringo (16.04.2021 23:38): Jasné! Každopádně v pokeších se toho stejně moc nestane, když něco vytěsníš. Možná bys ještě někdy mohl dát šanci Omega Ruby/Alpha Sapphire na 3DS, které mi přišly asi nejzábavnější v sérii, ale jak se ti bude chtít.
@Tainaru (16.04.2021 23:26): Tak zase takové dilema to není, jde jen o to, že mi to spoustu let leží doma a kromě jednoho dílu jsem se nedokopal ještě dohrát ty ostatní nevím, jestli k tomu kdy dojde. Přeci jen mám docela široký záběr. Takže občas mám tendenci se rozhodnout něco vytěsnit.
@Ringo (16.04.2021 22:31): Týjo, mě by nikdy nenapadlo, že by z pokešů někdo mohl mít takové dilema, ale ty to popisuješ skoro jako válečný veterán trpící PTSD (tedy, bez urážky!). Já úplně nevím, jestli by ti na tvé otázky měl odpovídat někdo jiný než ty sám, ale já třeba vždy lidem radím, ať pokeše hrají tak, jak je to baví :)

Pokud bych ti tedy však mohl poradit, tak hry určitě ještě neprodávej, protože ty originály pořád stoupají na ceně a jsou prakticky nesehnatelné. Takže s prodejem bych možná aspoň pár let počkal. Pak třeba taky zjistíš, že ve stařecké senilitě tě pokémon začne bavit, nebo je s tebou budou chtít hrát vnoučci, nebo třeba ostatní senioři v domově důchodců, nebo co já vím.

Já jsem svoje první pokeše odehrál jako půjčené hry na půjčeném GB mých kamarádů, sám jsem ho nikdy neměl. Pak jsem nějakou dobu hrál na emulátorech a vlastně až s 3DS jsem začal hrát i originály (tedy jsem si téměř jist, že mám ve sbírce nějaké faky, ale to mě ani moc netrápí).

No a k tomu hraní… pokud ke hrám chceš přistupovat jako completionista, tak se bez online funkcí a interakce s jinými hráči neobejdeš (ledaže bys měl hacklý přístroj a sám by sis je vygeneroval do hry), protože pokémon vystavěl značku na tom interaktivním prvku mezi hráči, a proto jsou v každé verzi exkluzivní pokémoni, co druhá verze nemá, a ty eventové pokeše musíš stáhnout jako dárek do hry. Případně mít i druhou hru a přetáhnout je do první.

Pokud k tomu budeš přistupovat jako normální smrtelník a hru dojedeš jen s možnostmi offline, tak na tom taky vůbec nic špatného není, jen možná budeš mít ten pocit, že ti spousta příšerek chybí (a jen podotýkám, že v následující generaci už by teoreticky mělo existovat kolem těch 1000+ pokémonů, momentálně je jich 898).

Takže priority ať si určí každý sám, ale jak říkám - hlavně aby tě to bavilo, určitě nemá cenu se do toho nutit :)
@Tainaru (16.04.2021 20:09): No já jsem hlavně RPGčkář, takže k tomu přistupuji tak, že si dohraji příběh a jako bojovou partu si mohu vybrat z obrovského počtu možostí. asi nikdy nebudu ten typ - chytit všechny, nalevelovat je na max. a ještě je množit. Nehraji online, takže s nikým Pokémony nevyměňuji, nechodím do battle arén a pod.

V tomto smyslu pro mě vyvstává otázka, mám se tím bavit tak, jak se tím bavím a nebo tahle série fakticky pro mě nemá smysl?

Pokémon Red byla po Platinovce a Black nejstarší verze, jakou jsem pak rozehrál a líbilo se mi tam, že to není tak inflační, že Pokémunů není tak moc a tak má každý o to větší význam. Paradoxně nemám Red zakoupený originál. Originálky mám až od té Platinum verze dále.

Někdy válčím sám se sebou s tím, jestli budu mít v životě šanci se dalším dílům pořádně věnovat a nebo je to zbytečné a bude lepší to rozprodat. Čas letí jako voda a představa, že si konečně třeba v 60. letech pustím Pokémony mi začíná připadat směšná.
@Ringo (16.04.2021 19:25): Určitě není vůbec divné, když tě nejvíc bavil Red. Každý má nějakou tu oblíbenou pokémoní hru a myslím si, že je jedno, z jaké generace to je - což mám na pokémonech taky rád, tu poměrně širokou variabilitu; zároveň každý si z těch her odnese něco jiného a k hraní se dá přistoupit různými způsoby. Osobně mám první generaci taky v oblibě.

Completionisti to mají ve sběru těžší, a tady jsem ke Game Freaku nejvíc kritický, protože není reálně možné (legálními způsoby) sesbírat úplně všechny a vadí mi to z principu. Jak by mělo dnešní děcko (nebo vůbec kdokoli) dneska posbírat ty nejvzácnější pokémony ve starých hrách, aby zaplnilo díru v pokédexu, když se ten a ten pokémon rozdával třeba před 15 lety na konci května během konjunkce Venuše s Aldebaranem přes internet? Vrátit se v čase?

Spousta lidí pak zas argumentuje tím, že se tím vytváří hodnota těch vzácných pokémonů ze sběratelského hlediska a že je to tak správné, ale podle mě není. Pokémon je pořád jenom hra a měla by se taky hrát, ne jen frustrovat completionisty. Game Freak hlavně najel na vzor prvního darovaného pokémona Mew v první generaci, kterého Nintendo dalo milostivě hráčům, ale celé to vzniklo jako souhra okolností a nikoli jako záměr. A dodnes to máme na talíři. Radši bych si ty nejvzácnější pokémony nějak opatřil přímo ve hře a můj názor je, že by k nim měl mít každý přístup.

No a jak píšeš o 700 pokémonech - zase je tlak kvůli tomu, že každá nová generace by měla uvést logicky další pokémony. Ale ani Game Freak už to nechce přehánět, protože si tím zároveň přidělává práci do budoucna. Tak to v posledních generacích řeší částečně tak, že vytváří alternativní formy již existujících pokémonů. Ale jo, mají jich na kontě už docela hodně. Pak je ten střet zájmů dlouholetých fandů, co chtějí víc, a nových hráčů, kterým už to přijde moc :D
Já dohrál jen Pokemon Platinum, dlouho jsem hrál Pokémon Black a pak jsem se hodně daleko dostal pod emulátorem GBA v Pokémon Red. Asi je to divné, ale nejvíce mě bavil Pokémon Red. Platinum byl super, ale zjistil jsem, že jsem tady narazil na svůj problém - touha být kompletista a zároveň mě být kompletistou nebaví. Já si tam oblíbil určitou partičku 6 pokémonů, s kterými jsem odbojoval celou hru a ten zbytek jsem sbíral jen z principu, abych naplnil co nejvíce pokedex a stejně jsem nenašel úplně vše. Když jsem dojel příběh, bral jsem to za dohrané, byť jsem tam mohl navštívit bonusový ostrov a lovit další Pokémony. Ale na co.

Mě na Pokémon hrách fascinuje ta propracovanost, svět a rozmanitost, ale při hraní toho zdaleka nevyužívám a vybírám si pro sebe jen úzký výběr z toho všeho. Baví mě to a zároveň trochu frustruje. Kdybych chtěl v posledních hrách ulovit vše, musel bych hrát jen Pokémon hry. Kupuji je sice, mám Pkémon Platinum, Black 1, 2, X, Sapphire, UltraSun, pak Crystal a Gold, co vyšly v krabičkých s kódem na stažení pod 3DS, a mám pocit, že se pobavím nejvíce u té Gold, která mě nebude drtit 700 Pokémony a bude tak akorát. Vlastně nemám rád, když hry tlačící na povahu kompletisty, bobtnají.
@Kejtee (16.04.2021 17:02): No, v podstatě co fanoušek, to názor. Největší kritika se snesla na uspěchanost hry, která spočívá v tom, že lidem přijdou odbyté textury venkovních prostor a taky vypadají docela chudě; vypadá to spíš jako laciný nedodělek. Modely a animace pokémonů i některých postav jsou prý jen znovu použité z 3DS, přičemž před vydáním se slibovalo, že bude vše nové. Pokédex je nekompletní, což lidem asi vadí nejvíc, ale i s DLC je jich tam teď už docela dost. Pak jsou hateři, kterým vadí samotná ústřední mechanika dynamaxu, to už je zas jiná kapitola.
Na druhou stranu, když si odmyslíš tyto nedostatky, tak tě to nejspíš nebude vůbec pálit a hru si můžeš užít i tak. Já už jsem ve hře nechal hodně času a i tak mě to místy docela baví. Ta negativa pocházejí hlavně od dlouholetých fandů, kteří mají na značku pochopitelně stále větší nároky. Já se tedy mezi ně taky počítám, ale snažím se brát všechno s rezervou.
@Tainaru (16.04.2021 13:43)

@Fingon (16.04.2021 13:49)
Nakoniec som zistila,ze mame doma gameboy advance, takze som sa rychlo kukla na toho pokemona yellow, mala som za sebou 6 gymov a chytenych okolo 40 pokemonov :)
Potom som este zistila,ze mame aj druhu generaciu na gameboy. Takze ak raz bude chut,tak si to dam :) zatial chcem dokoncit tu black verziu :)
@Kejtee (16.04.2021 13:27): Ono to vnímání jednotlivých pokémoních generací je individuálně velmi odlišné a každý má jiná kritéria a požadavky pro hodnocení. Pro někoho je pátá generace tou nejlepší generací her ever, pro někoho zas ta nejhorší. Velmi často se stává, že lidi si oblíbí tu hru, se kterou začínali jako první, nejvíc patrné je to u děcek, jelikož pořád dorůstají nové děti, které už ty starší kousky neznají ani z emulátorů. Pro mě osobně je to horší průměr kvůli velké kvantitě v designu příšerek, jak jsi zmiňovala, a ve dvojce ani nepřibudou žádní úplně noví. Ale třeba N mi tu přišel jako nejpropracovanější záporák z poké-her. Dvojka má zas nějaká města navíc, hraješ za novou postavu 2 roky po událostech tohoto dílu, ale dohromady mě to ani moc nebavilo a doteď mi oba díly BW splývají dohromady. Takže těžko říct. Nejlepší by bylo, kdyby si na to každý udělal názor sám. Třeba zjistíš, že se ti to líbí :)
@Tainaru (16.04.2021 13:13): problem je,ze si tamkmer uz na nic nepamatam, lepsie by bolo keby som si tu hru dala znova a poriadne. Potom by som to ohodnotila a napisala komentar. Momentalne ale nemam gameboy k dispozicii takze nic :)

Jj, pustim sa dalej do toho a uvidim co mi to prinesie. Zatial som nasla 3 Sages, takze toho mam este doat pred sebou.

Takze hral si aj tu dvojku, ma zmysel to hrat po jednicke? Ja sa bojim toho,ze kedze je to v rovnakom regione s rovnakymi pokemonmi,tak to bude nuda
@Kejtee (16.04.2021 13:03): Aha, rozumím. Ale jestli jsi v Yellow dohrála příběh, tak už bys mohla ohodnotit, legendárky jsou spíš bonus navíc.

Jasně, po tom Reshiramovi je ještě jeden takový hlavnější, snad si ho vychutnáš :)
Hrál jsem White a White 2.
@Tainaru (16.04.2021 12:26): dakujem pekne :)

Pokemon yellow som.vlastne hrala 2krat. Raz asi pred 15 rokmi na emulatore a dosla som asi do polovicky a potom pred par rokmi a to som bola dalej. Ak si teda dobre pamatam,tak som sa zasekla na jednom legendary pokemonovi tusim a chcela som ho chytit. Bol myslim,ze v jaskyni ale ja som bola prilis slaba. Tak som ho nechytila a potom som to vzdala :)

Inak v tejto hre mam chyteneho Tornadusa a potom toho hlavneho legendary pokemona Reshirama. Hram ale este dalej,kedze po hlavnej linke sa otvara dalsia cast hry ktoru chcem prejst.
Nehral si nahodou potom tu druhu cast? Black/white 2?
@Kejtee (komentář): Pěkně jsi to shrnula a gratuluji k dohrání. Ten slogan Gotta Catch 'Em All už se stal postupem času tak zavádějící (reálně už se ve starších hrách všichni chytit nedají), že jej z coverů nových her raději odstranili :D

"Z čoho som bola tak trochu rozmrzená bolo, že mi môj pokémon nebehal za zadkom."
Vítej ve světě trápení pokémoních fanoušků, ti to vývojářům omlacují o hlavu pořád :)

Dvě otázky - pustila ses taky do chytání nějakých legendárních? A nikde nevidím tvoje hodnocení u Yellow?