Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pizza Syndicate

Fast Food Tycoon, Pizza $yndicate

30.11.2000
57
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra vyšla celkem pod dvěma názvy a to Pizza Syndicate v Evropě a Fast Food Tycoon na americkém trhu. Tato ekonomická strategie byla vyvinutá týmem Software 2000 v roce 2000. Pod vaším velením se ocitá z počátku malinká pizzerijka, se kterou se budete snažit prorazit na světový trh. V cestě vám však bude stát až šestice dalších počítačem ovládaných oponentů se stejnými úkoly.

Hrát lze jak kampaň s předem zadanými úkoly jako je například ovládnutí jednotlivých měst do určité doby nebo finanční výdělek, tak volná hra bez jakýchkoliv vedlejších pravidel. Váš charakter má k dispozici cca 20 vlastností, které si můžete před startem hry na úkor věku nebo startovních peněz vylepšovat. V celkových součtech to dělá až 800 000 rozdílných charakterních možností.

Kromě chodu pizzerie se musíte starat i o zaměstnance, interiér podniku s kvalitou potravin, nákup či dokonce výrobu vlastní pizzy, reklamu nebo bankovní účet. Kupovat lze však i jiné vedlejší budovy, které můžete využít pro vedlejší výdělek nebo sklad zajímavých udělátek, které do hry přináší nové rozměry. Své soupeře totiž nemusíte utlouci pouze přes reklamní a prodejní kampaň, ale i zajímavými srandičkami v podobě krys, červů, dodávky zkažených potravin či skinheada obtěžujícího zákazníky, které tajně odešlete do podniku soupeře.

Zákazníci tvoří nejdůležitější zdroj peněz ve hře, ale jednoduché to s nimi mít rozhodně nebudete. Jsou totiž rozděleni do 5 kategorií a to: děti, studenti, důchodci, VIP a turisté. Každý človíček má rád / nerad jinou ingredienci, která může změnit jeho názor na váš podnik. To znamená, že pokud třeba pan Václav Klaus (ano, můžete si postavičky pojmenovávat podle své fantazie) nemá rad špenát a kuřecí maso, kterým podkládáte většinu vašich pizz, je jasné, že raději zajde na chobotničky o blok dále ke konkurenci.

Nesmí se zapomenout ani na temnou mafii, kterou si lze najmout na vyloupení banky, pokud už to nebudete finančně zvládat. Hra se tak přepne do akčního pohledu a pomocí myši po vzoru strategických her budete likvidovat hlídající strážníky. Tato část hry je však z pohledu vás velmi riskantní, protože se akce zúčastníte taktéž a pokud budete zabiti, hra pro vás končí.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.