Pitch Black

12.04.2014

freeware

Svět Pitch Blacku stihla jaderná válka. Radioaktivní spad přikryl Slunce temným hábitem. Okolní krajiny, ponořené do černočerné tmy, rozjasňují jen neonové poutače vylidněných podniků, světelné dopravní značky a osvětlení prázdných motorových vozidel na silnicích. Povrch naštěstí zůstal z většiny bez problémů obyvatelný, komunita přeživších se tedy nemusela stáhnout do útrob podzemí, ale usídlila se nekonfliktně v ruinách rodného maloměsta. Nicméně totéž se nedá říci o vzduchu, ten zůstal nedýchatelný. Plynová maska je tedy nepostradatelný ochranný doplněk pro pobyt v zamořeném prostředí.

Příběh sledujeme očima mladíka, jenž přišel během atomového incidentu o celou rodinu, katastrofu z jeho nebližších přežil jenom spolužák Caleb. V tomto titulu nahlédneme zejména za práh (ne)všedního života po apokalypse, po níž Země, jak ji známe, prakticky přestala existovat.

2D side-scrollingový Pitch Black má především explorativní charakter. K ovládání stačí držení šipek doprava anebo doleva, cestou se nám postupně poodkryjí monology, v nichž tkví smysl dění. Zvukový doprovod byl zcela vypuštěn, pochmurnou až pohřební náladu v pozdější části hry dokreslí píseň "Teardrop" od skupiny "Massive Attack".