Pikmin 4

21.07.2023

Čtvrtý hlavní díl série Pikmin nás postaví do role nejnovějšího rekruta Rescue Corps, který se vydává na neznámou tajemnou planetu po stopě ztraceného známého hrdiny kapitána Olimara a jeho přátel z Rescue Corps, kteří se ho vydali zachránit již dříve, avšak potkal je stejný osud. Nováček je tak postaven před úkol zachránit své zkušenější kolegy, k čemuž mu kromě stvořeníček pikminů pomůže i maskot Rescue Corps, obří pes Oatchi.

Po stránce hratelnosti se po vzoru předchozích dílů opět jedná o real-time strategii s prvky logické hry, kde hráč musí velet rostlinným stvořením zvaným Pikmin a s jejich pomocí překonávat různé překážky, likvidovat nepřátele a sbírat různé sběratelské předměty, kterých jsou úrovně plné. Pikminů je tentokrát k dispozici rekordní množství typů, jelikož se vrací všechny typy z předchozích dílů, které jsou navíc doplněny o dva nové, a to ledové Pikminy, kteří dokážou zmrazit vodu a nepřátele, a svítivé Pikminy, kteří v noci dokážou odstrašit nepřátele. Klíčovým členem týmu je i pes Oatchi, jehož hrubá síla a velikost přijde leckdy velmi vhod. Hráčův tým se podívá jak na povrch planety připomínající Zemi, tak do jeskyní pod jejím povrchem, které nabízí zcela jinou sadu překážek.

Hru lze hrát jak v singleplayeru, tak lokální co-op multiplayeru pro dva hráče, přičemž v multiplayeru je dostupný i speciální režim Dandori Battle, kde proti umělé inteligenci či druhému hráčovi soupeříte o to, kdo v časovém limitu nasbírá více pokladů.

Po shlédnutí obrázků jsem si řekl "to vypadá na pěknou blbost", ale po všech těch recenzích s vysokým hodnocením jsem si stáhnul demo, strávil u něj večer a koupil plnou. Je to neskutečně zábavný, ani u Zeldy jsem nevydržel sedět tak dlouho jako u tohohle. Kdo má Switch a neznáte ( jako já, předchozí díly jsem nehrál), vyzkoušejte, stojí to za to.