Zatraceně, tohle je skvělá hra, dost se divím relativně nízkému hodnocení, které si vysvětluji snad tím, že lidé hodnotili méně pokročilý early access. Za mě jeden z nejlepších coopů, co jsem kdy hrál, a nadto také asi vůbec nejděsivější věc vůbec. Hrozně se mi líbí ten taktický a subtilní gameplay, zvažování rizik, žádné nadbytečné lekačky apod., ale především mrazivá, detektivní atmosféra.

Ovšem když už na nějakou entitu narazíte, bývá to - ehm - značně intenzivní a někdy až k nasrání do gatí. Třeba když čekáte ve sklepě a vyletí pojistky a váš kamarád vás již neslyší, protože přestane fungovat vysílačka, načež do vaší komunikační krabičky začne neznámým jazykem hovořit démon (a následně vás zavraždí). Nebo panické úprky a rozklepané focení u východu z domu částečně zhmotněného něčeho za vámi, než konečně vypadnete a radši už se nevrátíte.

Víc tedy souzním se Steam hodnocením (overwhelmingly positive) a jsem rád, když mohu potvrdit, že to není jen žádný módní hype. Nejvíc bych Phasmophobii asi přirovnal k horrorovému SWAT 4. :D
Ten novej update je hodně solidní, jsem zvědavej kam až se tahle hra dohrabe.