A ještě jsem zapomněl na jednu důležitou věc, kterou možná ještě do komentáře dopíšu. Phantasy Star šlo kromě soubojů ukládat kdykoliv. Já vím, že z dnešního pohledu, kdy to případní zájemci stejně budou hrát v emulátoru, na tom moc nezáleží. Ale z tehdejšího pohledu je to věc hodně nevídaná a celkem dost to snižuje obtížnost. Kdo hrál jakoukoliv Final Fantasy třeba na PS One, tak si určitě vzpomene, kolikrát se modlil, aby už se na mapě ukázal nějaký ten Save Point.

Edit: Tak už jsem to tam dopsal.
@Drolin (15.06.2022 10:49): Doporučuji se podívat i na remaky prvního a druhého dilu pro ps2. Podle mne mají něco do sebe a mají určitou quality of life na vyšší úrovni než originály. A pro ps2 existuje i kompilace všech čtyř dilu která sice vysla jen v Japonsku ale má anglické titulky. Na emulatoru to běží jedna báseň, když nemáš ps2.
Sice už jsem to tu psal, ale aspoň nemusíš scrolovat :)
@Drolin (15.06.2022 10:49): Když překousneš ty zastaralé mechaniky, jako je třeba těžkopádná práce s inventářem (což jsem v komentáři opomněl zmínit) a opravdu zdlouhavý začátek, tak je to opravdu moc příjemné JRPG. Množství náhodných soubojů je snesitelné a levely hrdinům rostou celkem pravidelně, takže člověk má skoro pořád takový ten příjemný pocit, že se jeho partička neustále zlepšuje. Takže těch dvanáct hodin docela příjemně uteče.

A na druhou stranu, které RPG z devadesátých let nemá z dnešního pohledu zastaralé mechaniky.
@Isair (09.06.2020 17:48): Ten remake ma amatersky preklad a da se hrat bud na upravene PS2 nebo emulatoru, zrovna tak remake dvojky ma amatersky preklad. A video jsem tam daval a melo by tam byt jako videorecenze, jen to ma delsi nazev tak v tabulce neni videt ze to je switch verze. A kousek si to video popostrc, ta switch verze je videt az kousek dal, ten clovek ma napred zbytecny proslov a udelal to video matouci.

Kdyz si clovek uvedomi rok vzniku 1988, tak to musel tenkrat byt neuveritelny next gen. Napriklad ten plynuly scrolling v dungeonech :)
@Charllize (09.06.2020 11:01): Škoda, že ten PS 2 remake nevydali mimo Japonsko a nejlépe na Steamu:), vypadá celkem hezky. O Switch verzi jsem neslyšel vůbec (ve videích je jen ta PS 2 a Sega).

Tohle je zrovna jeden z mála remaků, který bych bral, pokud by vyšel na PC, takhle mám chuť rozehrát pouze Phantasy Star 4 (až bude čas, je to rozhodně pro mě jedno z nejlákavější JRPG vedle Chrono Triggera).
Ten remaster na Switch je celkem povedeny. Ma dva mody, jeden klasicky a druhy s automapingem, kartami aktivni party a udajne je vice blbuvzdornejsi. Take obsahuje bestiar a plno nastaveni jak hru vzhledove upravit. Graficky to je stejne jako original. Skoda ze neobsahuje i remake z PS2.
A momentalne za 97 kc !
viz video