Patty and Mr. Miles

Patty & Mr. Miles

2013

freeware

Že vám Patty and Mr. Miles připomíná light verzi Animal Crossing? Ano, zrak vás nešálí a opravdu je tomu tak. Podobnost to není náhodná. Autor se vůbec netají inspirací právě touto handheldovou sérií.

Prostřednictvím této směsice žánrů 2D pixel adventury a JRPG se vypravíme do podhorské vísky "Rinu Village", která je domovem naší ústřední nerozlučné dvojice, dívenky Patty a klučiny Mr. Milese. Jednoho dne mírumilovná vesnička padne do náruče ohavné kletby, jež proměnila všechny chlapce do podoby komických zvířat, Mr. Milese nevyjímaje. I v tomto případě se přisuzuje prokletí zapšklému samotářskému čaroději s nadutou pýchou sídlícího v temné věži nedaleko od nás. Během zotavování se po zákeřném úderu byl záhy vesničany nadnesen návrh, pokusit se dědulu diplomaticky přemluvit, aby kouzlo sejmul. Málokdo je totiž schopen podstoupit takovou výzvu, a proto se na nelehkou misi dobrovolně přihlašuje Patty s Mr. Milesem.

Kampaň plnou žvatlání a puzzlů si lze zpestřit plněním vedlejších úkolů zpravidla se týkajících osobních problémů venkovanů či volnočasovými aktivitami (např. rybaření). Titul vznikl v nástroji WOLF RPG Maker pro tvorbu dvourozměrných her, což s sebou nese charakteristické zpracování a herní mechanismy.