Path of Shadows

01.11.2013

freeware

Byl jste usmrcen v těle, avšak ne na duchu. Je vám dána druhá šance na vykoupení se z koloběhu agónie. Jako znovuzrozený přicházíte v okamžiku, kdy je vás tu potřeba. Záhadná vysvoboditelka, uvězněná Bohyně, jejíž hlas vás bude od počátku provázet, prosí o vysvobození z pozemského vězení, jež má na svědomí zločinný ninja gang.

Cellshadový Path of Shadows, projekt pěti španělských studentů, v rámci Independent Games Festival alias Festivalu nezávislých her, mísí prvky adventury a stealth akce. Hra nás provede příběhem bojovníka v ninja kimonu, katanou a vnadidlovým zvonečkem na ruce, jenž vyniká nejen neskutečnými fyzickými dovednostmi, ale také schopností ovládat či měnit vlastnosti stínů. Na zadní části oděvu má pruh látky s vyobrazenými symboly značící sílu. S tímto cenným umem se lze např. teleportovat na krátké vzdálenosti, vytvořit stínovou "kaňku" do míst, kde se stíny nezdržují nebo rozpoznat nepřátele skrz zdi. Jediným způsobem, jak schovat těla soupeřů, je "pozřením" skrze stín, na němž oběť zahynula. Používáním tohoto stíno-nadání, popř. postáváním ve světle o energii přicházíte.

Proto jsou schopnost splynout se stíny, bezkonfliktní styl hraní a čisté, rychlé usmrcování nepřátel hlavními prvky hratelnosti. Soundtracku vévodí tóny asijského kontinentu.