Painted Heart: Chronicle of the Hero

Chaude •  accha
30.06.2014

freeware

Ve světě Painted Heart: Chronicle of the Hero jsou barvy nedílnou součástí existence, místní je berou jako něco samozřejmého. Nedovedou si vůbec představit, jaký by byl život bez nich. Všechny zbarvené hmotné věci a každý kus nábytku má, bez ohledu na svou velikost, svůj vlastní příběh, anebo se alespoň k nějakému příběhu vztahuje.

Jedním takovým předmětem disponují v malebné vísce Appleby ukryté v horách. K nejvýraznější tamější dominantě patří nepřehlédnutelný, nástěnný obraz, k němuž se váže hrdinský epos o tajemném Golemovi. Jeho znesvěcení by znamenalo velmi citelnou újmu v applebyjském obvyklém způsobu bytí.

Bohužel, jednoho dne, nejen že se splní to, čeho se vesničané báli, ale navíc to zcela předčí ty nejčernější scénáře, které je napadaly. Království se zmocňuje jakási nákaza, jež likviduje veškeré barevné spektrum, chloubu Appleby nevyjímaje. Celá říše se pomalu noří do temných vod černobílé melancholie. Z této letargie nás může vysvobodit jedině "Pictomancie". A kdo jiný by se měl úkolu zhostit nežli vy, novopečený Pictomancer - Corbin? Malý velký malíř/barvíř vnímající kolorit, jenž většina lidí nevidí. Jeho úkolem bude obrazu, použitím vhodné skladby barev, navrátit požadovanou atmosféru, pokud možno, bez ztráty umělcova rukopisu a zároveň zničit infekci, která jej vysává (tahové souboje).