• Switch 80
Outlast je velmi vyladěný horrorový zážitek, který stále funguje i po 10 letech, nicméně dnes už horrorové hry umí lépe rozdělovat explorační pasáže a střety s nepřáteli. Zde musíte občas dělat oboje naráz a tak během toho, co utíkáte o život, musíte ještě hledat cestu kudy dál a kde případně sebrat dokumenty, což může být místy frustrující, jelikož například nevíte ani které z mnoha dveří se dají otevřít, dokud k nim nedojdete a tak to musíte dělat pokus/omyl, což vás někdy stojí život.
Také jsem měl pocit, že jsem až moc závislý na kameře, což zjevně dělá hra schválně, aby vás donutila ji používat a pocítit to, když ji na nějaký čas ztratíte, ale dostal jsem se i do situace, kdy jsem neměl baterky a musel chodit po tmě, což nebyla moc zábava.
Jinak je Outlast silný atmosferický zážitek, který umí naservírovat fajn skriptované momenty v pravý okamžik a exploraci různých sekcí blázince až na pár zmíněných výjimek jsem si užil.

Pro: Audiovizuální stránka, atmosféra, kamera, otevírání dveří

Proti: kombinace střetu nepřátel s explorací, možná až příliš mnoho tmy, absence puzzlů