Out of the Park Baseball 11

OOTP 11

22.10.2009

Out of the Park Baseball 11 je již jedenáctým pokračováním série baseballových manažerů. Již od roku 1999 vydává Out of the Park Developments každoročně novou vylepšenou verzi. Jedná se o velmi komplexní baseballový manažer, umožňující relativně variabilní přístup ke hře, který záleží na tom, co všechno chce hráč ovládat sám, a co nechá simulovat hru.

Na začátku hry si vyberete tým, a začnete svou kariéru manažera. Základem je samozřejmě simulace nejvyšší profesionální americké baseballové ligy Major League Baseball, ale nic vám nebrání začít v nějaké nižší soutěži a dotáhnout váš tým do nejvyšší soutěže. Hra nabízí nejenom práci manažera, ale i trenéra, takže se můžete starat o sestavu a strategii na konkrétní zápas. Herní interface je dosti statický a hráč se musí probírat hromadou textů a tabulek, aby se dozvěděl potřebné informace pro své rozhodování. Ani vlastní průběh zápasů nenabízí nějakou závratnou akci, sice nám nabídne pohled na baseballové hřiště, ale o průběhu zápasu se znovu dovídáme z textových zpráv.