ÚVOD
Je to za mnou!! Hurá!!!
Předem musím říct že Operation Matriarchy jsem si dal za cíl dohrát i kdybych měl urvat obrazovku z notebooku, vytrhat si vlasy, či míti noční můry.
Od základu říkám že tato hra je v základní (distribuční) verzi opravdu děs-běs na hranici hratelnosti, nebo spíše nehratelná.
Nechápu jak taková zapadlá hra jako tato může mít neoficiální 600Mb Patch/update??
To si opravdu nějací z fanoušků dali práci??
Upřímně se vám klaním pánové a děkuji že jste z toho udělali ,,hratelný´´ produkt.
Počkat!!!
Hratelný to ano, ale ale ale......

ROZBOR
Výše zmiňovaný update mění původní příšerné zvuky všeho možného plus zcela nový in-game soundtrack.
Předělává příběh, objectivy, scripty a přidává nadabování a pár klasických fixů.
Práce dosti a ještě jednou se klaním.
Celková zvuková stránka je zlepšená ale pořád to je velice špatné. Některé zvuky jsou sotva slyšet, některé strašně ztlumené, některé stále chybí. Dabované scény jsou v pořádku ale není jich mnoho.
Soundtrack ale musím velice pochválit. Obsahuje 22 kousků které jsou futuristické, rockové a některé i epické.závěr hry.
Nový příběh jsem nevnímal jelikož hra prakticky není nijak příběhová a jeho vyprávění je zkrátka nulové.
Jedná se vlastně o takový mimozemský Painkiller. Většina nepřátel na vás pouze tupě nabíhá a to ve velké počtu. O nějaké inteligenci se tu nedá mluvit.
Zajímavá je rozhodně jejich různorodost a najdou se tu určitě originální kousky k zapamatování. U větších se vám navíc zobrazují jejich životy na spodní liště.
Šmejd z vesmíru budete likvidovat dostatkem pozemských ale i mimozemských zbraní a občas se dostanete i do vyzbrojeného bojového obleku.
Pocit ze střelby je ale strašný a střelba nepřátel na vás také protože ani neregistrujete že na vás někdo střílí, a když už zjistíte že někdo na vás pálí tak máte po brnění nebo za polovinou životů. Nepřátelské střeli kolikrát nejsou vidět a jediné upozornění že vás někdo zasahuje je tiché ,,heknutí´´ které absolutně zaniká.
Hratelnost hry je na bodě mrazu. Pořád se o něco zasekáváte, každý práh vám dělá problém navíc když chcete něco přeskočit váš panďulák je jak kosmonaut na měsíci kde je nízká gravitace. Každá nerovnost se projeví na pohybu a jízda ve výtahu který vám ujíždí pod nohama je ,,strašná´´ zábava.
To nemluvě o skákání či používání jetpacku na různých plošinkách a hlavně doskakování na ně, což bylo jak doskakovat na ledovou plochu.
Fyzikální model jako by byl jen z poloviny udělán.
Grafická stránka je jedna z mála věcí co se mi ,,celkově´´ líbila.
Interiéry sice nevypadají kdoví jak skvěle ale od části kdy se dostanete do základny Šmejdů je vše celkem pěkné, lesklé a takové oslizlé.Velká inspirace Alieními ,,slujemi´´
V úrovních se hlavně v posledních částí celkem bloudí a kompas tomu nijak nepomáhá.
Při načítaní mezi úrovněmi se vám zobrazují popisy nepřátel, zbraní a k tomu jejich silné a slabé stránky. Pěkné, ale v typu téhle hry prakticky k ničemu.
Občas se stávalo že se nějaké dveře neotevřeli, něco nešlo zapnout, něco nešlo projít s oblekem i když viditelně v dalších pasážích to mělo jít. Takže časté ukládaní bylo na místě.
Obtížnost hry není nijak vysoká ani na Hard.
Délka hry není díky bohu nějak dlouhá 3-4 hodinky maximálně.
U závěrečné in-game animace jsem se ježil ,,úžasem´´

ZÁVĚR
I s Updatem se jedna o velmi málo hratelný produkt s minimem pozitiv ale stále se dá dohrát. Nevím jestli bych hru přežil v základní verzi. Upřímně si myslím že bych se zklamal a hru po 30 minutách poslal do věčných lovišť z Prey. Měl jsem mnohokrát chuť i u této verze ale kousl jsem to. Ale vylámal jsem si půlku zubů. 35%

BONUS
Pokud se nepřátelé zasáhnou navzájem střílejí proti sobě. Jednu mimozemskou zbraň jsem nemohl používat, při použití spadla hra. Někteří nepřátelé vesele skákali z výšky do patra kde jsem byl a vesele stříleli dál. :)

Pro: Různorodí nepřátelé,soundtrack,část grafiky

Proti: v základní verzi skoro vše, v této verzi více než dost