Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

OMSI: The Omnibus Simulator

85
4 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
18.02.2011 PC
Vývojáři:
MR Software
OMSI: The Omnibus Simulator je simulátor městského autobusu. Hráč se tak v této hře stává jeho řidičem a má za úkol dovézt cestující bezpečně a včas do cíle jejich cesty.

Hra se odehrává v Berlíně na konci 80. let a k dispozici jsou dva autobusy MAN, konkrétně typy SD200 a SD202. Autoři slibují realistický model obou autobusů, kdy je simulován co nejvěrnější jízdní model, palubní deska odpovídá své reálné předloze a je plně funkční, stejně jako informační systém IBIS. Zapomenuto nebylo ani na vzduchový systém nebo převodovku. Umělá inteligence slibuje realistický okolní provoz s interaktivním okolím. Zahrnuta je i podpora denních dob a také všechna čtyři roční období včetně počasí. Také jízdní řády by měly být co nejvěrnější.

Bonusem je podpora systému TrackIR 5, který využívají hlavně hráči různých leteckých simulátorů a který slouží k rozhlížení po kokpitu, zde tedy po kabině řidiče, na základě pohybů hlavy. Kromě pohledu z kabiny řidiče je možné využívat také pohled pasažéra, pohled zvenčí nebo volný výhled.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Omnibus Simulator je simulátor v pravém slova smyslu. Pokud si myslíte že se jedná o další X-Ytý pokus jako "Bus Driver" nebo všechny ty City Bus "Simulátory" tak se šeredně pletete a při prvním spuštění budete i poněkud překvapeni. Hra tak nějak počítá s tím že umíte obsluhovat autobus a všechny náležitosti s ním spojené. Neobsahuje žádné tutoriály ani nějaké textové hlášky ve hře které by říkaly "zmáčkni toto či tamto". Zkrátka je to opravdová náročná simulace pro fajnšmekry. V základní edici naleznete pouze dva autobusy (MAN SD200 a SD202) ale v hromadě modifikací v závislosti na roku výroby. Mapy jsou tam dvě. Jednoduchý "testovací" fiktivní Grundorf s krátkou linkou 76 a pak kus Berlína. Je potřeba říct že se hra (potažmo mapa) odehrává v 80. letech a to konkrétně na západní straně Berlína. Tomu odpovídají i například automobily které se na mapě prohání (například Mercedes Benz W124 nebo Volkswagen Golf). Hra ale samozřejmě počítá s modifikacemi protože jedna mapa a to ještě nepříliš záživná by asi dlouho hráče a fajnšmekra neuspokojila. Proto lze dnes dostahovat do OMSI i takové modifikace které nám do hry dostanou i města České republiky - například kus Prahy nebo Ústí nad Labem. K tomu samozřejmě i odpovídající městské české vozy jako Karosu/Renault Citybus nebo Karosu B951. Důležité je i říct že na celé hře pracují (pracovali) pouze dva vývojáři což má za následek i jisté technické nedokonalosti především v optimalizaci enginu hry. Ale oproti pokračovateli OMSI 2 je to stále ještě stabilní hra. OMSI 2 sice mělo slibovat lepší optimalizaci, podporu vícejádrových CPU atd. Ale i přesto jede OMSI 2 (alespoň mě) mnohem hůře než jednička a hlavně vyhazuje velmi často hromady chyb. Proto jsem dvojku která pro mě byla nehratelná odinstaloval a vrátil se k jedničce. OMSI je prostě jediný opravdový simulátor autobusové dopravy.

Pro: Absolutní věrnost, grafická stránka (která víceméně závisí na tvůrcích modifikací)

Proti: Optimalizace enginu, pro neznalé autobusové dopravy hodně hardcore titul

+9