Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oil Empire

1996
65
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jednoho dne přinesl pošťák smutnou zprávu: váš strýc Ezra Hurban zemřel a odkázal vám svou společnost. Jelikož byl strýc Ezra ropný magnát, tak jeho skon ani tolik nebolel. Nikdo vám ale neřekl, jak nepřátelské místo je Oil City, že Ezrovo impérium se smrsklo na jediný vrt a navíc vám po krku půjdou tři jeho největší konkurenti...

Oil Empire vychází že stařičké strategie Oil Imperium, český projekt však přidává zcela novou složku hry, kterou jsou principy point and click adventury. Než se totiž pustíte do obchodování s černým zlatem, je nutné nejprve se dostat do zamčené kanceláře, tedy najít klíč, který se ovšem nachází ve zcela jiné lokaci. Mezi lokacemi se přesouváte pomocí vozidel a přiložené mapy se všemi místy, které je možné navštívit. Na začátku máte jen starý otřískaný náklaďák, později si však můžete pronajmout letadlo nebo pořídit tank.

Samostatnou kapitolou je pak těžení ropy - nejprve si musíte koupit pozemek, nechat provést geologický průzkum (který vám ukáže, kolika a jak pevnými vrstvami se musíte provrtat k ropě), poté nasadit správný vrták a zkoušet štěstí tak dlouho, dokud se vrt nepodaří. A nebo si za značnou sumu najmout odborníka, který to udělá za vás. Přitom musíte mít stále na zřeteli konkurenci, která se nebojí provádět sabotáže.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.