Nudo

01.08.2010

freeware

Nudo je logická 2D plošinovka od dvou španělských vývojářů, Benjamina Esposita a Manuela Parda. Netradiční hratelnost je založená na podobných principech jako hlavolam Rubikova kostka. Hráč ovládá oranžového pajduláka jako v běžné plošinovce, zároveň mu ale musí stavět cestu posouváním čtvercových polí. S omezením, že se dá hýbat pouze se všemi čtverci ve stejné řadě či sloupci, jako se nachází hlavní postavička. Pokud čtverec vysunete z místnosti, vyleze na opačné straně. Toto pravidlo se netýká vaší postavy, která jakmile spadne mimo obrazovku, pokus končí nezdarem.

Váš mozek potrápí celkem 32 úrovní. Zpočátku je cílem pouze sesbírat všechny obdélníkové krabice a najít východ v podobě dveří, později přibude spojování a aktivování různých druhů čtverců. Kromě běžné hry můžete hrát i challenge mód, zde je cílem dohrávat úrovně na předem daný počet pohybů s čtverci.

mám rád tenhle styl grafiky i tyhle svižný hříčky (ať žije knytt stories:). zasekl jsem se někde kolem levelu 23