Prvni Atlantis jsem rozjel tim stylem, ze me pokazdy pri prichodu do palace spadl. Je s nim problem. Hral jsem ho strasne davno (90s) a moc se mi libil, takze bych ho rad dotahl do konce.

Dvojku jsem nehral, cestiny jsem nezkousel, takze nevim.
Pravda, Zork Nemesis třeba spouští v DOSu místo kvalitnější WIN verze, na QFGIV si netroufnou... :) Osobně příznivce gogu jistě nejsem.

Mě obě Atlantis fungovali, ale jak jsem přeinstalovával XP tak už ani jeden díl. Jo a má cenu je hrát v češtině, která je na G4U verzi?
4Drolin - Kdyz se podivas na ten jejich seznam prodavanych adventur, tak se jedna bud o hry primarne delany pod wokna, ktery neni zadnej problem spustit v podstate na cemkoliv (TLJ, Sanitarium...), dal je tam podezdrele velkej pocet her fungujicich pod SCUMMem (Feeble Files, Return to Zork...), zbytek tvori hry jdouci bezproblemove pod Dosboxem a obe Phantasmagorie s vlastnim installerem. Tim chci naznacit, ze jdou cestou nejmensiho odporu, nedavaji si s tim moc velkou praci (ta spociva akorat v tom, ze ke hre prasknou dosbox installer) a ja si tam nic nekoupim.

Koupil bych tam treba prvni Atlantis, kdyby poradne fungoval, protoze s nim je fakt problem.
Tak předně bych řekl, že na tyto hry namá žádná větší a existující společnost práva. Ale jinak jo, Noir se trochu hůře shání :). Ale najít eng verzi Black Dahlii, Drowned God, The Space Bar... je i dnes velký problém.

A co se týče Noiru, tak problémem je, že se obraz na některých místech kostičkuje.
Me se to hlavne nepodarilo sehnat, ale bylo by fajn, kdyby se GOG apod. konecne zameril na tyhle obtizne spustitelny veci. Zatim jsem nenasel duvod tam cokoliv koupit.
Kdysi jsem si koupil originálku za nekřesťanské peníze a nikdy ji pořádně nehrál, protože na ní má tehdejší angličtina nestačila. Dneska bych si ji pustil strašně rád, ale někde během let se mi ztratila, fňuk :-(