V žánru HOG to není až tak špatný počin. Hodí se, minimálně ze začátku, hrát i předchozí hry, aby se člověk v příběhu orientoval, ale jinak to lze hrát úplně samostatně. Příběh jako takový neurazí, občas lehce pobaví některý z NPC, zejména piráti - kostlivci.

Co vždy hodnotím kladně je rozumná skladba obrazovek při hledání předmětů - nesnáším HOGy, ve kterých je na obrazovce bez ladu a skladu naházeno všechno možné i naprosto nelogické věci, to ale není případ Nightmares from the Deep 3: Davy Jones.

Na žánr HOG mi přišlo, že tam toho samotného hledání předmětů je spíše méně a strávil jsem více času řešením relativně jednoduchých puzzlů. Na jeden z nich jsem opravdu nepřišel a musel jsem ho vyřešit hrubou silou (což naštěstí šlo) a ani po vyřešení jsem nepochopil, kde jsem příslušnou nápovědu měl najít. Stejně jako jiné moderní HOGy i tato obsahuje množství bonusových předmětů, které lze nalézt v běžných herních obrazovkách. Mořské koníky jsem všechny nenašel, ale pirátské karty a puzzle ano, takže obtížnost tohoto herního prvku hodnotím jako "tak akorát".

Hrál jsem zhruba 7 hodin, což mi taky nepřijde úplně marné, čas je včetně DLC, které je překvapivě relativně dlouhé ve stejných kvalitách jako hlavní hra, přičemž na Steamu je zdarma v rámci jednoho nákupu.

Pro: Skladba HOG obrazovek, variabilita puzzlů, obtížnost, délka

Proti: Průměrný příběh, jeden z puzzlů