Nightmare

14.04.2012

freeware

Jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádal čelní střet dvou osobních vozů na silnici č. 26, k němuž došlo před dvěma měsíci, autonehoda úzce související s minulostí hrdiny tohoto 2D indie počinu postaveném na programu RPG Maker VX Ace.

Od onoho traumatického zážitku sužují našeho "Johna Doea" noční můry, ve kterých se mu vracejí hrůzné okamžiky z uplynulých 60 dní, a které jej dohnaly k pokusu o sebevraždu, při níž upadl do kómatu. V hlubokém spánku je mysl protagonisty nadále ztracená v promítání nočních běsů přemísťujících ho do jemu známých destinací. Příběh započneme v chladném vězení, odkud s lucernou v ruce vkročíme do temnoty pátrajíce po východu. Zápletku nedlouho nato znásobí setkání s malou holčičkou a přízrakem dospělé ženy, dívkami souvisejícími s neštěstím před dvěma měsíci.

V každé lokaci na nás číhá určité nebezpečí nebo se ukrývá záhadná hádanka postupně propouštějící střípky informací dopomáhající příběh ucelit, ať už ve formě zápisků či novinových článků. Náš "pan Neznámý" se postupně dostává do soukolí událostí, na jejichž konci už nebude nic jako dříve.