Nekopara Extra

Neko Para Extra: Koneko no Hi no Yakusoku

26.07.2018

Nekopara Extra je fandisk, který vznikl jako součást úspěšné Kickstarter kampaně. Děj se odehrává půl roku před otevřením cukrářství La Soleil a vypráví jak malá Chocola a Vanilla byly adaptovány a stali se součástí rodiny Minaduki. Nejprve mají z nového prostředí strach a nejistotu, ale Kashou a ostatní čtyři kočičí sestry jim pomohou se domácnosti přizpůsobit.

Podobně jako Vol. 0, délka hry činí méně než dvě hodiny.

Vizuální novely jsou sám o sobě takový dost zvláštní žánr. Je to vůbec hra nebo, rozhlasová hra s jednoduchým obrazem navíc nebo tak trochu rozpohybovaný komiks? Těžko říct. Nekopara jako taková je ale jinak první novelou, do které jsem se pustil a musím říct, že to není tak úplně špatné, jak jsem předpokládal. Oproti klasickým knihám apod. je to něco úplně jiného a zrovna tuhle sérii jsou zvolil právě kvůli její ztřeštěnosti.

Japonci jsou samozřejmě svými šílenostmi dobře známí a kočičí lidi nejsou nic nového, ale aby je někdo skutečně choval jako mazlíčky, to se vážně nevidí. A ještě ke všemu, když se tito kočičí lidé opravdu jako kočky chovají, z toho máte pak opravdu záchvaty smíchu.

Dějově není Extra ničím zajímavý a spíše nám jen ukazuje několik menších epizod z kočičí rodiny + především adoptování Čokošky a Vanilky. Jelikož jde pouze o bonus, tak tomu samozřejmě odpovídá i délka hry, kdy titul dokončíte za cca jednu hodinu, což opravdu není moc. Na sérii mě to svou šíleností ale jinak navnadilo a já se s chutí pustil i do dalších dílů, které jsou již samozřejmě lepší.

Pro: Humor, pěkný vizuál

Proti: Délka, jenom takový malý bonus k hlavní sérii, který nepotěší ani neurazí