NASCAR 06: Total Team Control

30.08.2005

Devátý díl v sérii zpracovávající závody NASCAR si opět vzali na paškál vývojáři z EA Tiburon. Hra se objevila pouze na PlayStation 2 a Xboxu první generace.

Stejně jako tomu bylo u minulého dílu, podtitul značí nejvýraznější novou vlastnost hry. "Total Team Control" je feature, díky které lze během závodu dynamicky přepínat mezi závodníky ve vašem týmu. Dále je možné vašeho partnera úkolovat jednoduchými požadavky typu "zablokuj mi někoho" nebo "následuj mě". Přes technologii firmy Logitech bylo možné zadávat příkazy i pomocí mikrofonu.

Dále je zde přepracovaný systém výzev, nově pojmenovaný "Dodge Challenges". Kromě výše zmíněného je velká část hratelnosti a technického provedení stejná jako u minulého dílu a k podstatnějším změnám na rozdíl od minule nedošlo. Přesto byla hra přijata hráči i odbornou kritikou dobře.

Na přebalu hry se objevuje dvojice Jeff Gordon a Jimmie Johnson (NTSC) a Kurt Busch (PAL).