Nekolik postrehu:

asi nejvetsim problemem Mystu III je jeho sehnatelnost, protoze spolu se ctvrtym dilem neni k dispozici jako digitalni download.

Co se spusteni tyce, cerstve nainstalovana hra z originalniho DVD se mi sice spustila, ale krome rozhasene grafiky a hudby z toho nebylo nic. Nejspis problem s Quicktimem, nevim. Hru jsem pak bez problemu rozjel v projektu ResidualVM, sesterskem projektu ScummVM. Sice nebyl fullscreen a savy se radily v divnem poradi, ale samotna hra bezela bez jakychkoli problemu.

Nejvic jsem zde tapal v rostlinnem svete Edanna, protoze ty cesticky v bujnem porostu obcas zapadly, ale nemel jsem zadna zakysova mista jako v (real)Mystu (raketa, stromove mestecko) ci Rivenu (marble puzzle). S navodem (navody) se hra dohrat da bez vetsich problemu.

Jinak s tim rivenovskym marble puzzlem se to ma tak. V navodu je totiz jedna obrovska nepresnost, resp. zbytecny ukon, ktery jedinym klikem zlikviduje celou hracovu namahu s puzzlem. Bez nejakeho spoilerovani budu parafrazovat: az naskladate kulicky tam, kde maji byt a potvrdite (stlacite dno a strop plosinky), otevrete plosinku znovu. Pokud jste dali kulicky spravne, budou vsechny v puvodni pozici pred zapocetim reseni puzzlu. K uspesnemu slozeni puzzlu musite sice dosahnout spravne polohy kulicek, ALE plosinku znovu neotevirat.

Pokud se hrac dostal az sem, konec je uz blizko...
@Solidor (09.03.2013 21:08): Třetí díl je vyvážený, mám zatím popsanou A4 (no dobře, obal od čokolády... :) s nákresy, a s touto pomocí posléze žádné neřešitelné puzzly. Ale nejlepší Riven je pravda nehratelný - tedy marble puzzle, jehož smysl jsem nepostřehl ani z videa s jeho průchodem i přečtením návodu z tohoto segmentu (podobný problém má i Drowned God, kde je jeden také prakticky neřešitelný úkol).
Zjištuji, že běžné point n click advenury mě již tak nebaví jako ty z pohledu prvního. U Mystu III se výborně bavím, pomáhá tomu i na sérii nižší obtížnost.

A pouze dvě hodnocení... come on! :)