My Imaginary Friends

28.01.2014

freeware

Straší vás přízraky minulosti? Vrátili byste se do minulosti a změnili ji, kdyby na tom závisel příběh vaší budoucnosti? Takto je nastíněn popisek této hříčky od partičky lidí: Jeffa Reinera, Tristana Charrona, Samuela Charrona, Yuky Ninohiry a Aidana Wolfa.

Poměrně krátký My Imaginary Friends lze žánrově zařadit někam na pomezí indie hororu a 2D adventury. Hráč z monitoru shlíží na mladíka s vrabčím hnízdem na hlavě, v pyžamu s plandavými rukávy obývajícího třímístný interiér se základními zásadami rozmístění nábytku a předmětů. V pravé dolní části obrazovky je nám předepsána pětice zatím "průhledných" věcí, jež je třeba vypátrat a dále zužitkovat k nalezení cesty ven. Ty jsou rozházené po místnostech se zvýrazněným přelivem. Veškeré počínání z dálky sleduje zlověstné zjevení.

Stylizace se nese na vlnách melancholického zabarvení, převažuje popelavě šedá a vraní černá.