Muv-Luv Alternative Chronicles 01

30.07.2010

První část série disků, jejichž obsah tvoří menší i větší příběhy, se z naprosté většiny odehrává v univerzu Muv-Luv Alternative. Výjimku tvoří masitá Muv-Luv Unlimited The Day After, několikadílná vizuální novela, zasazená do světa, v němž došlo k realizaci plánu Alternative V. Její nultá epizoda, nacházející se na tomto disku, tvoří spíše jakýsi prolog, v němž je nám představen nynější stav světa, momentálně sužovaný následky několika katastrofických událostí.

Chicken Divers popisuje tísnivou zkušenost seskoku takzvaných orbitálních výsadkářů. Krátká povídka se soustředí na vylíčení pocitů, samoty a úzkosti, provázející okamžiky před procentuálně téměř jistou smrtí, a zároveň na odhodlání a neschopnost vzdát se tohoto nebezpečí. Rain Dancers je podobnou, tentokrát spíše nostalgickou upomínkou na předválečnou Itálii, rodinu a pocity rozněcující písně.

Po dokončení všech těchto příběhů se odemyká zapovězená část Joshin Eishi Cryska, s níž přichází možnost sexuálně trýznit antropomorfní BETA. K dalším bonusům lze zařadit wallpapery, zvukové komentáře či doprovodná videa.

Na disku se rovněž nachází demoverze strategické hry Muv-Luv Alternative Faraway Dawn 2.