Moon Crystal

srpen 1992

Plošinovka Moon Crystal představuje hrdinu Rickyho Slatera na cestě za záchranou unesené rodiny zlým nekromantem Hrabětem Crimsonem. Ten se snaží přimět hrdinova otce, aby s pomocí mocí Měsíčního krystalu oživil mrtvé, čímž by získal absolutní moc.

Hra se hraje hodně jako Prince of Persia, kde musíte skákat z plošiny na plošinu, šplhat a v podstatě se vyhýbat pádu a smrti. Je nutné čelit spouště lumpů, kteří se vás snaží Rickyho zastavit a pár klasických bossů na koncích levelů. Postava začíná s mlaým nožem, postupně ale získává užitečné power-upy a vylepšení. Nechybí ani vložené cut-scény ve stylu Ninja Gaiden, které vyprávějí příběh mezi úrovněmi.

Hra oficiálně vyšla jen v Japonsku.

• NES 55
<span class="-wm-rynqvb">Moon Crystal je pro mě naprostou neznámou, devadesátkovou logickou plošinovkou, objevenou až teď na retro konzoli. . <span class="-wm-rynqvb"> V této hře hrajete za Rickyho Slatera, abyste získali měsíční krystal a zachránili svého otce a další lidi před místním šlechticem Count Crimsonem.

<span class="-wm-rynqvb">Hráče čeká klasické skákání z plošiny na plošinu, šplhání a samozřejmě rubání oživlých lumpů a klasických bossů ve finálech levelů, kteří se snaží Rickyho zastavit v další cestě. Ze zbraní má k dispozici v začátcích jen kudlu, který se dá časem vylepšovat. Za mě průměrná záležitost, Ninja Gaiden mi přišel lepší – 55 %