Mix Ore

08.06.2013

freeware

Jedné deštivé noci se hlavní představitel této hry, chlapec jménem Kantarou, stane účastníkem nehody. Bohužel to odskáče s újmou na zdraví. Úraz hlavy ho připraví o veškeré vzpomínky. Po nabytí vědomí na JIPce se však nenacházíme v pokoji sami. Culí se na nás dívka.

I zde je třeba osud nejdříve přednarýsovat, což si bere na starost hned prvotní důležitá volba v monologu (tři nápoje formující následující životní události Kantaroua a postavy v ní). Abyste pochopili, Mix Ore nabídne tři unikátní světy, trojici příběhů, v nichž sehraje roli, kromě nás, i trio holčin. Růžovovlasá Nagisa Ichigaulait, blonďatá Rikana Millefiori a bruneta Ayano Cafeaulait. Každá má k hlavní postavě "údajně" nějaké citové pouto (přítelkyně, sestra, spolužačka), a proč "údajně"? Nemusíte mít šestý smysl, abyste okamžitě ucítili, že se něco skrývá mezi řádky. Věci někdy nejsou tím, čím se zdají být a hlavně lidé někdy nejsou tím, kým se zdají být. Figurující slečinky a kupodivu i hrdina skrývají svého kostlivce ve skříni, kterého pod postupně narůstajícím tlakem nechají vylézt na povrch.

Podrobnosti Kantarouova zranění budou hráči postupně odhalovány, a to skrze profilování se v rozhodnutích, za rozličných situací. Což ve finále ovlivní celkový několikapočetný (ne)happyend.

Mix Ore je tvůrcem předloženo ve formě vizuální novely.