Microsoft Space Simulator

1994
10.11.1995

Tuto dnes již klasickou simulaci prozkoumávání naší galaxie v rozličných vesmírných plavidlech vydal Microsoft v roce 1994 pro svůj operační systém DOS.

Stejně jako v sérii Flight Simulator od téhož vydavatele, ani v MS Space Simulator nenarazíte na žádné násilí. Náplní této hry není ničit, ale objevovat a úspěšně pilotovat svoji loď ze "známé" části naší galaxie skrze Mléčnou dráhu a dál, ke vzdáleným hvězdám a kometám, jejichž existence je zatím hypotetická, protože na rozdíl od hry, lidstvo ještě nemá k dispozici potřebné technologie k prozkoumání těchto částí vesmíru, natož aby tam vyslalo kosmonauty, a tak se podoba těchto míst zakládá často pouze na výpočtech vědců. Známé části galaxie jsou pečlivě vymodelovány podle skutečných snímků z Hubblova teleskopu a dalších zařízení NASA.

Ve hře je k dispozici 14 druhů lodí, založených na reálných předlohách, se kterými jde provést až 15 druhů manévrů, anebo zapnout autopilota a kochat se vesmírnými úkazy v tzv. "Observatory" módu. Jsou tu ale i mise s jasným zadáním, zahrnující například přílet na měsíc či přistání ve vesmírné stanici "Freedom".

Z technického hlediska hra nabízí SVGA grafiku s 3D stínovanými modely vesmírných plavidel a rozlišení až 800x600. To vše v 8bitových barvách.