Michael Ninn's Latex: The Game

1996

Michael Ninn je americký scénárista a režisér filmů pro dospělé, odlišujících se od běžné porno produkce vysokou mírou umělecké stylizace a inovativními visuálními prvky. Latex: The Game je interaktivní point and click adventura na motivy jeho cyberpunkového pornofilmu Latex. Kromě postupně vyprávěného příběhu je ve hře přítomno i několik klasických adventurních puzzlů.

Děj hry je zasazen do futuristického města Alphaville a sleduje osud Malcolma Stevense, který umí číst lidské myšlenky a na základě jediného dotyku odhalovat jejich nejtemnější sexuální fantasie. Díky této své výjimečné schopnosti Malcolm brzy skončí v psychiatrické léčebně, z které však společně se svou přítelkyní záhadně zmizí. Hlavním úkolem hráče v roli vyšetřovatele proto je proniknout do jeho pokřivené mysli a zjistit, co se vlastně v Noble Asylum stalo.

Jednou z hlavních hvězd hry je sexbomba a členka Adult Video News Hall of Fame v jedné osobě, Sunset Thomas. Sám Michael Ninn patří v pornobranži za svá díla k nejoceňovanějším umělcům vůbec. Kromě originálních scén z filmu Latex jsou do hry za účelem umocnění zážitku zakomponovány i záběry z filmu Metropolis.

Takováto kuriozitka by však nestála dva dolary, ale pohybovala se v řádu desítek dolarů. Ale docela by mě zajímalo, zda by si někdo schovával takovouto krabici 15 let a pak se ji rozhodl zpeněžit :).

GodOfTheSick: Na XP tedy jde Latex bez problémů?

Hry podle filmů/filmy podle her dost často neoplývají příliš vysokou kvalitou. Jak potom asi tak mohla dopadnout hra podle pornofilmu, o kterém se na IMDb píše, že je cyberpunkový? A ještě k tomu adventura, od které každý adventurista očekává především kvalitní příběh?

No nebudu chodit kolem horkého sem...ehm kaše, dopadla poněkud rozporuplně. Přesněji řečeno – pěkně blbě. A to přesto, že hra na první pohled jakoby filmu z oka vypadla.

Rozhraní připomíná obrazovku ze starých krokovacích dungeonů. Celá hra je pak založena na procházení lokacemi a hledání jednotlivých střípků do příběhové mozaiky. Po jejich nalezení se spustí z filmu vystřižená videosekvence, která sice dokáže změnit koloběh krve v těle, ale jinak větší hloubku samozřejmě nemá. Hratelnost tedy nic složitého. Kdyby ovšem bylo od začátku pořádně jasné - co, kde, proč a jak udělat. A protože není, působí hra dosti zmateně a neohrabaně. Po nalezení všech střípků v dané lokaci se zpřístupní lokace další, v které hledání následně pokračuje. Tu a tam se ve hře objeví nějaký ten adventurní puzzl, ale jinak je to vše, co může hra nabídnout.

Nevím jestli je to tím, že mě cyberpunk nezajímá...nebo tím, že to cyberpunk není...ale příběh jsem prostě nepobral. Patrně tedy kravina. Pornoscény jsou sice skutečně porno, ale protože se – snad s výjimkou fetiše - jedná o standardní úkony, nemůžou ničím překvapit. A tím pádem ani bavit.

Vzhledem k tomu, jak příšerně je celá hra blbá, je skoro až k neuvěření, že minihry při hackování terminálu u dveří jsou docela dobře vymyšlené. V kontextu hry jsou skoro až geniální a udivuje mě, že si s nimi dal vůbec někdo práci. Deus Ex nebo Alpha Protocol mohou jen tiše závidět. Minihry mají dvě různé variace a jsou postavené na jednoduché, ale efektní zvonkohře. Nebudu-li počítat peroxidový blond přeliv Sunset Thomas, tak se jedná o nejsvětlejší okamžik v celé hře.

Čertužel, když jsem asi po hodině hraní pochopil všechny herní mechanismy, zazvonil zničehonic zvonec a pornohry byl konec.